10 KÖYLÜYÜ KATLETMİŞTİ...

10 köylüyü katletmişti...

Hakkari'de yıllar önce 10 köylüyü katleden kişi Bitlis'te öldürüldü.

Hakkâri’de 6 yıl önce 10 köylüyü iftar sofrasında katleden örgüt sorumlusu Bitlis’te öldürüldü. Şırnak’ta öldürülen teröristin de bir astsubay ve bir polisin katili olduğu belirlendi

Hakkâri'de 6 yıl önce ramazan ayında askerlerle karakolda iftar yapan köylülerin de aralarında bulunduğu minibüse bombalı saldırı düzenleyen ve 10 köylüyü öldüren terörist Siracettin Karataş yine bir ramazan ayında öldürüldü. Bitlis'in Mutki ilçesindeki çatışmada öldürülen sözde Garzan eyaleti sorumlusu Karataş'ın 10'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyordu. Şırnak'ta 29 Nisan'da öldürülen 'Şer Dimo' kod adlı terörist Erdal Döner'in de daha önce kentte şehit düşen Astsubay Mehmet Uygun ve özel harekât polisi Volkan Çay'ın katili olduğu ortaya çıktı.

PARMAK İZİ ONA AİTTİ

Hakkari'de 6 yıl önce meydana gelen saldırıda, çanta ve bomba düzeneğinde Siracettin Karataş'ın parmak izinin çıkmasıyla örgüt saldırıyı kabul etmek zorunda kalmıştı. Saldırıda Aydın Erol'un kullandığı minibüsün bilinçli olarak hedef seçildiği, olaydan 10 gün önce Aydın Erol ile babası Cahit Erol'un Geçitli Jandarma Karakolu'nu ziyaret ederek, iftar yemeğine katıldıkları belirtildi.

10 KÖYLÜYÜ KATLETMİŞTİ

Bitlis Mutki ilçesi kırsalındaki operasyonda öldürülen teröristin 'Bawer-Argeş' kod adlı Siracettin Karataş olduğu belirlendi. 15 yıldan beri dağ kadrosunda bulunduğu belirlenen teröristin, 6 yıl önce Hakkâri Geçitli'de içinde 10 köylünün öldüğü minibüse yönelik mayınlı saldırının faili olduğu tespit edildi. Siviller öldüğü için örgütün üstlenmediği saldırıyla ilgili iddianamede, olay yerine asker çantası bırakarak patlamanın örgüt tarafından yapılmadığı algısı oluşturduğuna dikkat çekildi.

436
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS