• İstanbul 25°
  • Ankara 27°
  • İzmir 27°
  • Adana 32°
  • Antalya 27°
  • Bursa 27°
  • Diyarbakır 33°
  • BIST: 80.825
  • Altın: 594,12
  • Dolar: 2,1655
  • Euro: 2,8405
2013 KPSS Tercih robotu memurlar.net adresi kullanıma hazırladı

2013 KPSS TERCİH ROBOTU MEMURLAR.NET ADRESİ KULLANIMA HAZIRLADI

2013 KPSS/1 Tercih işlemleri başladı ve Memur adayları son hızla kpss tercih işlemlerine başladı.2013 KPSS/1 Tercih işlemleri başladı ve Memur adayları son hızla kpss tercih işlemlerine başladı. KPSS tercih işlemleri son güne kalmaması için tercihlerin hemen yapılmasını eğitimciler bilgilendiriyor.

KPSS tercih işlemleri için hazir kpss tercih robotları bulunmaktadır. 2013 KPSS tercih robotu her zaman olduğu gibi memurlar.net hazırlayarak memur adaylarının hizmetine sundu. KPSS tercihleri daha hızlı olarak fikirler oluşuyor. KPSS tercih işlemleri yarın akşam mesai bitimine kadar devam edecektir. KPSS tercihlerinizi en kısa zaman yapılmasını ısrarla hatırlatıyoruz.  KPSS tercih süresi kesinlikle uzamayacaktır.

Kpss tercih işlemleri son güne yaklaşıldıkça heyecan dahada artmaya devam ediyor. Kpss tercihleri için kpss tercih robotları büyük kolaylık sağlıyor. 2013 KPSS tercih işlemlerinin bitmesine çok az bir zaman kaldı. KPSS tercih işlemlerinizi son gün gelmeden bitiriniz. Çünkü osym kpss tercih sürelerini kesinlikle uzatmayacaklarını bildirmişlerdir.

KPSS tercih robotu ile memur adayları tercih işlemlerini daha hızlı yapmaktadır. KPSS tercih işlemleri için günler azalmaya başladı.

2013 KPSS/1 Tercih kılavuzu osym.gov.tr tarafından yayınlanmıştır.  2013 KPSS/1 tercihleri için osym 'nin resmi açıklaması şöyledir;

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzu

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yazılı açıklamasında, kamu görevlerine İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadro ve pozisyonların ilgili mevzuatlar çerçevesinde incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirtti.

Çelik, “2013 yılı KPSS yerleştirme takvimine göre 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında tercihlerin alınacağı 2013/1 yerleştirmelerinde, 247 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 18 bin 846 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur” açıklamasını yaptı.

Talep edilen toplam kadro ve pozisyonların yaklaşık yüzde 11′inin ortaöğretim düzeyinde olduğunu ifade eden Çelik, yüzde 33′ünün ön lisans, yüzde 56′sının da lisans düzeyinde olduğunu bildirdi.
Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekilde:

-190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (üniversiteler hariç) 13 bin 211
-Üniversiteler 3 bin 441
-Mahalli İdareler bin 19
-Kamu İktisadi Teşebbüsleri bin 159
-Diğer (MGK Genel Sekreterliği) 16
Hizmet sınıfının dağılımı:
-Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 5 bin 761
-Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8 bin 819
-Teknik Hizmetler Sınıfı 2 bin 502
-Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 292
-Yardımcı Hizmetler Sınıfı 310
-Öğretim Hizmetleri Sınıfı 3

KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı:

-Ortaöğretim 117
-Ön lisans 249
-Lisans 793

ÜCRETSİZ KPSS TERCİH HİZMETİ

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1Tercih Kılavuzu yayınlandı. Ülke genelinde sınava giren 18 bin 846 kişi, 24 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. Torbalı’da hizmet veren ve başarısıyla adından söz ettiren Teorem Akademi de tercih konusunda ücretsiz yardım veriliyor.

Tercih yapacak öğrencilere yardımcı olduklarını söyleyen Halkla İlişkiler Danışmanı Ayşe Bada, tercih sırasının atamalarda belirleyici rol oynadığını ve uzman kişilerden destek alınması gerektiğini kaydetti. Kendi öğrencileri olsun veya olmasın her türlü desteği verdiklerini kaydeden Bada, bu yardımlar karşılığında herhangi bir ücret almadıklarının altını çizdi.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan KPSS'de Lisans ve Ortaöğretim/Önlisans birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSS P 94, ön lisans mezunları için KPSS P 93 ve lisans mezunları için KPSS P3 puanı kullanılacak. Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak ve tercih süresi de uzatılmayacak.

871240
Diğer Kategorisinden Haberler

Haber3Group © 2001-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS