YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

46 YILDIR BIYIKLARINI HİÇ KESMEDİ

46 yıldır bıyıklarını hiç kesmedi

''Pala'' lakaplı Neceati Çelik'in bıyıkları tam 2 metre 45 santimetre...

RESİM ALTI TEST

1970'li yıllarda başlayan saç uzatma modasına kızarak bıyık uzatmaya karar veren "Pala" lakaplı Necati Çelik, 46 yıldır kesmediği 2 metre 45 santimetre uzunluğundaki bıyıklarıyla dünyanın en uzun bıyıklı insanları listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

Çankırı'da yaşayan "Pala" lakaplı Necati Çelik, gençlik yıllarında Almanya'ya yerleşti. O yıllarda Almanya'da yaygınlaşan saç uzatma modasına kızan Çelik, bıyık uzatmaya karar verdi. 17 yıl Almanya'da yaşadıktan sonra Çankırı'ya yerleşen Çelik, o günden bu yana bıyıklarını hiç kesmedi.

"46 yıldır bıyıklarını hiç kesmedi"

Bıyık bırakma serüveninde 46'ncı yılını tamamlayan "Pala", 2 metre 45 santimetre uzunluğundaki bıyıklarıyla dünyanın en uzun bıyıklı insanları listesinde ilk sıralara yerleşti.

Bıyıkların bakımı ve temizliği ile ilgili sorulara "Koça boynuz yük olmaz" cevabını veren "Pala", "Allah koça boynuz, erkeğe de sakal bıyık vermiş. Koç nasıl boynuzlarını koruyorsa, ben de öyle yapıyorum, evde su mu yok? Kadınlar dudak boyar, erkekler de sakal, bıyık boyar" diyor.

46 yıldır bıyıklarını hiç kesmedi

"Pala", bıyıkların erkeklerin sahip olduğu en değerli şey olduğunu ifade ederek, "Önemli olan bıyık bırakmak değil, o bıyıkları taşıyabilmek. Ben bu bıyıkları yukarıya diksem kapıdan dışarıya çıkamam" diye konuştu.

"Pala" lakaplı Necati Çelik, 46 yıldır kesmediği 2 metre 45 santimetre uzunluğundaki bıyıklarının dünyada eşi benzeri bulunmadığını ifade ediyor.

46 yıldır bıyıklarını hiç kesmedi

İHA
2069
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS