YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ACİL SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TRK KURSU VERİLDİ

Acil Sağlık Çalışanlarına Trk Kursu Verildi

Bartın'da görev yapan Acil Tıp Teknisyeni (ATT), ambulans ve acil bakım teknikerlerine Travma Resüsitasyon Kursu (TRK) verildi.

Bartın'da görev yapan Acil Tıp Teknisyeni (ATT), ambulans ve acil bakım teknikerlerine Travma Resüsitasyon Kursu (TRK) verildi.

Bartın Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğü'nün konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime, 12 sağlık çalışanı katıldı. Eğitimlerin ardından düzenlenen sertifika töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, ambulanslar ve acil sağlık araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği'nde acil yardım ambulanslarında, acil bakım teknikeri ve bir sağlık personelinin görev yaptığını anımsatarak, ATT ve AABT'lerin travmalı hastaya standart bir yaklaşım için eğitilmesinin gündeme geldiğini söyledi.

Müdür Koç şöyle konuştu: "Eğitimde, solunumu duran, travma geçiren hastaya hava yolunun sağlanması, çoklu travma geçiren hastanın genel değerlendirilmesi ve yaklaşımın belirlenmesi, çocuk, yaşlı, kafa travmalarına yaklaşım, kaza yerinde yaralıya yaklaşım, ambulans ekipmanları konularda eğitim veriliyor. Sağlık Bakanlığı beş modül eğitimlerinden Temel Modül ve TRK eğitimleri tamamlanmış olup İLYAD (Yetişkinlerde ileri Yaşam Desteği ) ve ÇİLYAD (Çocuklarda İleri Yaşam Desteği ) modüleri eğitimlerinin ilimizde düzenlenmesi planlanmaktadır. Bölge koordinatörü olan Bolu Sağlık Müdürlüğünden Sağlık Memuru Zafer Pala dört gün süren Travma ve Resüsitasyon kursu için Bartın'na geldi. Travma ve Resüsitasyon kursuna Bartın'da çalışan toplam AABT ve ATT, 125 kişi katıldı. İlimizde 4/8 Nisan tarihleri arası uygulanan Travma Resüsitasyon eğitimi ile birlikte A tipi 112 istasyonlarda görev yapan sağlık personellerinin ikinci modül eğitimleri tamamlanmıştır."

İHA
90
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS