YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ADANALI ÇOCUKLARDAN SUR'DAKİ ARKADAŞLARINA 'KİTAP DOLUSU SEVGİ'

Adanalı Çocuklardan Sur'daki Arkadaşlarına 'Kitap Dolusu Sevgi'

ADANA'da ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, terörle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimleri eksik kalan Diyarbakır'ın...

ADANA'da ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, terörle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimleri eksik kalan Diyarbakır'ın Sur İlçesi'ndeki öğrencilere 40 bin kitap gönderdi.

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle eğitim yaşamı aksayan öğrenciler için, kitap kampanyası başlattı. Kentin 15 ilçesindeki okullarda eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, tam 40 bin kitap topladı. Kitapların yanı sıra kırtasiye malzemeleri ve sınav testleri de toplayan öğrenciler, Adana Valiliği bahçesinde düzenlenen törenle kitap dolu bir kamyonu Sur'a gönderdi. Gönderilen kitapların arasında öğrencilerin yazdığı duygu dolu mektuplar da dikkat çekti. "Adana'dan Sura kitap dolusu sevgiler" yazılı pankart asılan kamyonun önünde fotoğraf çektiren öğrenciler, Sur'daki arkadaşlarına el salladı.

'TELAFİ ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ'

Törende konuşan Adana Valisi Mustafa Büyük, terörle mücadele kapsamında bazı bölgelerimizde sokağa çıkma yasağı uygulandığını hatırlatarak şunları söyledi:

"Bu nedenle bazı çocuklarımız okula gidemedi. Onların eksiğini verdiğimiz destekle kapatmaya çalışıyoruz. Bugün 40 bin kitap gönderiyoruz. Bir mesaj vermeye çalışıyoruz. Kitapla birçok meseleyi çözebiliriz. Adanalı çocuklar oradaki çocuklarla gönüllerinin bir olduğunu söylüyor. Kampanyaya gönüllü bir katılım oldu. Bu sürecek. Terörle mücadeleyi bizler yapacağız. Terörle mücadele nedeniyle zarar gören çocukların kayıplarını telafi etmeye çalışacağız. Teröre karşı kitapla da savaşacağız."

Konuşmaların ardından çocuklarla anı fotoğrafı çektiren Vali Büyük, bir öğrencinin gönderdiği kitabın yanındaki mektubu da okuyarak öğrencileri duyarlı davranışları nedeniyle kutladı.

FOTOĞRAFLI

DHA
30

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS