• CHP'den sürpriz referandum iddiası
  • ORC'nin son referandum anketi
  • Halkbank Genel Müdür Yardımcısı tutuklandı
  • Erdoğan ''Hayır'' çadırında neler konuştu ?
  • FETÖ durmuyor ! Gizli toplantıda kıskıvrak yakalandılar
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

AFYONKARAHİSAR GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇİFTÇİLERE HİBE DESTEĞİ AÇIKLAMASI

Afyonkarahisar Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Çiftçilere Hibe Desteği Açıklaması

Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Doyduğun Yerde Değil, Doğduğun Yerde Kazan" projesi kapsamında...

Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Doyduğun Yerde Değil, Doğduğun Yerde Kazan" projesi kapsamında 18-40 yaş arasında köylerde ikamet eden çiftçilere 30 bin TL'ye kadar hibe desteği verileceği belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında genç çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynakların oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak yeni bir proje başlatıldığını kaydedildi. Kırsal alandaki bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik Bakanlığımızca genç çiftçilere 30 bin TL'ye kadar hibe yoluyla destekleme sağlanacağının vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kırsal alanda ikamet eden 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren ve göstermek isteyen gerçek kişiler hibe desteğinden faydalandırılacaktır. İlimiz genelinde başvurular 13 Nisan 2016 tarihinde başlayıp 12 Mayıs 2016 tarihi mesai bitimine kadar il-ilçe müdürlüklerimize yapılacaktır. Başvurularda genç çiftçilerimizin öncelikle Bakanlığımız tarafından hazırlanan web tabanlı yazılım (gencciftci.tarim.gov.tr) programında kayıt yaptırarak ön başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Genç çiftçilerimiz hayvansal üretim, bitkisel üretim, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi ile işlenmesi konularındaki projelerini hazırlayıp 12 Mayıs 2016 tarihine mesai bitimine kadar İl-İlçe Müdürlüklerine dosyalarını elden şahsen teslim edeceklerdir.

İl ve ilçe müdürlüklerimiz hiçbir şekilde başvuru formu ve eklerini dağıtmayacak olup; başvuru formu ve istenen ekler web tabanlı yazılım programından çıktısı alınmak suretiyle dosya haline getirilecektir.

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen ve şartları taşıyan genç çiftçilerimiz il ve ilçe müdürlüklerimizden daha ayrıntılı ve geniş bilgi alabileceklerdir."

İHA
2804
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS