• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

AHMET SUPHİ ALTINDÖKEN'İN KATİL ZANLISI ADLİYEDE, 2 CEZAEVİ MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI (2)

Ahmet Suphi Altındöken'in Katil Zanlısı Adliyede, 2 Cezaevi Müdürü Açığa Alındı (2)

Geçtiğimiz pazartesi günü Özgecan Aslan'ın katilinin katilini öldüren Gültekin Alan'ın tabancayı nasıl temin ettiği ve olayın meydana gelmesinde ihmali...

BOZDAĞ AÇIKLADI

Geçtiğimiz pazartesi günü Özgecan Aslan'ın katilinin katilini öldüren Gültekin Alan'ın tabancayı nasıl temin ettiği ve olayın meydana gelmesinde ihmali bulunanlar konusunda ilk açıklamayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bugün yaptı. Müfettişler ve cumhuriyet savcılarının soruşturma/inceleme sonuçlarını aktaran Bozdağ şu bilgiyi verdi:

"Çok ciddi güvenlik tedbirleri var. Bütün bunları herhangi birinin aşabilme imkanı yok. Bu bizim değerlendirmelerimize göre, içeride görev yapan 1 infaz koruma memurundan veya diğer 1 çalışandan ancak destek alarak yapılabilecek bir çalışma olduğunu değerlendiriyoruz. 1 müfettiş ile 2 kontrolörü olayı tetkik etmek ve gerekli incelemeleri yapıp, rapora bağlamak üzere mahalline gönderdik. Ayrıca Adana Cumhuriyet Başsavcılığı da bu konuda bir adli soruşturma başlattı. Soruşturma bütün detaylarıyla şu anda sürüyor. Elde edilen ilk bilgilere göre, silahın içeriye oradaki bir görevli tarafından sokulduğuna dair bulgulara rastlandı, şu anda gözaltına alındı. Dışarıda, içeride ona yardımcı olan başkaları var. Onlarla ilgili de gözaltılar var. Soruşturma devam ediyor. Öte yandan 2 cezaevi müdürü ile 3 görevli de açığa alınmıştır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Cezaevine silahın içeriden yardım suretiyle sokulabilmiş olmasını savunmak mümkün değil. Bu, gerçekten güvenlik açısından bir zafiyettir. Bu nedenle bu konuda ihmali, kusuru, kastı olan kim varsa onlarla ilgili her türlü adli ve idari tahkikat yapılacak ve gerekli müeyyideler uygulanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

6 KİŞİ SORGULANIYOR

Cinayetle ilgili olarak katil zanlısı Gültekin Alan ile aynı koğuşta kalan Adana'da paralel yapı soruşturması kapsamında tutuklanan Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Vekili Ferhat Yüksel, mahkum Hüsamettin Bağlar ve silahı ona götürdüğü ileri sürülen Gamze Bağlar ile infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan'ın gözaltında olduğu belirtildi. 6'ncı kişinin ise kimliği öğrenilemedi.

Tabancanın cezaevine Gamze Bağlar tarafından sokulmasına yardımcı olduğu iddiasıyla sorgulanan infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan'ın sorgusunda olay günü izinli olduğunu ve suçlamayı kabul etmediğini söylediği öğrenildi.

FERHAT YÜKSEL DE SORGULANIYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunan ve FTÖ/PDY operasyonunda tutuklanınca "Ben paralelci olamam, ben ülkücüyüm" diyen Ferhat Yüksel de katil zanlısı ve diğer şüpheliler ile birlikte pazartesi günkü cezaevi cinayeti ile ilgili sorgulandığı bildirildi.

FOTOĞRAFLI

DHA
154
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS