• ABD Sincar raporunda fena yakalandı
  • Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Kandil'le görüşüyorlardı, JÖH tepelerine çöktü
  • Bir kenti karıştıran olay ! Suriyeli sandılar ama...
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ALMAN RİTA'NIN CİNAYETİNDE AĞABEYİNE YARDIMCI OLAN KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

Alman Rita'nın Cinayetinde Ağabeyine Yardımcı Olan Kardeşi Gözaltına Alındı

KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde Alman vatandaşı 39 yaşındaki Rita Darı Winkler'i öldürdükten sonra, cesedini varile koyup üzerine beton dökerek evin...

KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde Alman vatandaşı 39 yaşındaki Rita Darı Winkler'i öldürdükten sonra, cesedini varile koyup üzerine beton dökerek evin bodrum katına gömen Ali Kemal Seyhan'a yardımcı olduğu iddia edilen kardeşi Hüseyin Seyhan gözaltına alındı.

Antalya'da kuaförlük yapan Alman Rita Darı Winkler, 10 Mart'ta İstanbul'da kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında, Rita Darı Winkler'in birlikte olduğu arkadaşı Ali Kemal Seyhan'ın ifadesi alındı. Ali Kemal Seyhan, ilişkisinin olduğu Rita Darı Winkler ile birlikte Çınarcık'a gidip geldiklerini söyledi. Serbest bırakılan Ali Kemal Seyhan, Almanya'da bulunan ayrı yaşadığı eşinin yanına gitti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü soruşturmayı derinleştirirken, Ali Kemal Seyhan'ın yakınlarının ihbarını değerlendirerek, Rita Darı Winkler'i öldürüp gömmüş olabileceği yerleri kazmak için Gölcük Cumhuriyet Savcılığı'ndan izin alındı.

BOĞAZINDA BOĞULMA İZLERİ

Ali Kemal Seyhan'ın, Halıdere'de akrabası M.B.'ye ait bağ evinin bahçesinde yapılan kazıda ceset bulunamayınca, Halıdere 2005 Sokak'ta bulunan Ali Kemal Seyhan'ın kayınbiraderi F.A.'ya ait apartmanın bodrum katına gelindi. Beton kazılınca içi beton dolu varil bulundu. Beton kırılınca Rita Darı Winkler'in cesedi ortaya çıktı. Rita Darı Winkler'in ellerinin önden iple bağlandığı ve boğazında boğulma izlerinin olduğu tespit edildi. Alman kadının cesedi bir bölümü açılan varille birlikte İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ali Kemal Seyhan'a öldürdüğü kadını bodrum katına gömmekte yardımcı olduğu ileri sürülen kardeşi Hüseyin Seyhan gözaltına alındı. Polisin, Ali Kemal Seyhan'ın yakalanması için Almanya ile görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

VARİLDEN KAN DAMLIYORDU

Dün yapılan çalışmalar sırasında betonu kıran işçiler arasında olan Muzaffer Dursun, "Ben kırıcı olarak gittim. Yaklaşık 1 metre yerin altında varili yan bir şekilde gömmüş. Varilin içine de beton atmışlar. Beton kırılıp varil çıkarıldı. Varilden kan damlıyordu" dedi.

KUAFÖR DÜKKANI İÇİN ORTAKLIK TEKLİF ETMİŞ

Adını vermek istemeyen Ali Kemal Seyhan'ın bir çocukluk arkadaşı ise şunları söyledi:

"Ali Kemal yanıma gelip, bana Antalya da kuracağı kuaför dükkanı için ortaklık teklif etti. Ben de daha önceden 3 kez ortak iş yaptığım için herhangi biriyle ortaklık yapmayı düşünmüyordum. Kendisine de ortak olamayacağımızı, daha önce ortaklık yaptığım işlerde sorunlar yaşadığımı söyleyerek teklifini kabul etmedim."

KAZI ÇALIŞMALARINDAN ŞÜPHELENMİŞLER

Cesedin çıkarıldığı Birlik Apartmanı sakinlerinden Kadir Azmak, "Kazıdılar, varili çıkardılar kan akıyordu. Varilin çıkarıldığı dükkandaki çalışma ailemin dikkatini çekmiş, şüphelenmişler polisi aramışlar, fakat polis gelmemiş" iddiasında bulundu.

FOTOĞRAFLI

DHA
291
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS