• Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
  • Adil Gür'den referandum anketi
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ANTALYA'NIN HEDEFİ HAWAİ VE DUBAİ'Yİ GEÇMEK

Antalya'nın Hedefi Hawai Ve Dubai'yi Geçmek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Antalya rakipleri olan Hawai ve Dubai'yi geçecek büyük projeler gerçekleştiriyor"- "Sağolsun Arda bizi kırmadı. Barcelona'da 7 numaralı formayı giyiyor. Bunun nedeni kimse bilmiyor ama 7 numarayı giymesi tesad

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gerçekleştirdikleri büyük projelerle, marka değerini yükselttikleri Antalya'nın, rakip olarak gördükleri Hawai ve Dubai'yi geçmesini hedeflediklerini belirtti. Türel, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Antalya'nın etiket değerinin yükseltilmesi gerektiğine dikkati çekti. Daha önce Hawai ve Dubai gibi dünyanın gözde turizm merkezlerini geçeceklerini söylediğini hatırlatan Türel, son dönemde hayata geçirilen büyük projelerle bu hedefe yaklaşıldığını kaydetti. Türel, "Bu hedefimizi yeniden dile getiriyorum. Antalya rakipleri olan Hawai ve Dubai'yi geçecek büyük projeler gerçekleştiriyor. Rakiplerimiz koşarken biz yaya kalamayız. Biz onlardan hızlı koşacağız." dedi.
Bir kentin değerinin gayrimenkul satışlarından belli olacağına işaret eden Türel, Antalya'da şu anda lüks konutların metrekare fiyatının 2 bin dolar civarında olduğunu kaydetti. Bu fiyatın Paris'te 45, Londra'da 50 ve Monaco da ise 60 bin dolara yakın olduğu ifade eden Türel, "Onların bizden bir farkı yok. İnşaatlarında aynı malzemeleri kullanıyorlar. Binaları bizimkilerle boy ölçüşemeyecek kadar geride. Buna rağmen biz konutlarımızın metrekaresini 2 bin dolardan zor satabiliyoruz. Marka değerimizi arttırarak aradaki farkı kapamalıyız" diye konuştu.
- 5 bin dönümlük film platosu
Antalya'da hayata geçirmeyi planladıkları film platosu projesine de değinen Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ABD ziyaretinde bu nedenle eşlik ettiğini anlattı. Los Angeles'teki film platosunun 300 dönüm alan içine sıkışmış dar bir alanda yer aldığını vurgulayan Türel, şöyle devam etti:"Ziyaretimizde film prodüksiyon şirketlerinin yetkilileriyle görüştüm. Yeni yerler arayışı içindeler. Biz, 'Antalya'da 5 bin dönüm yer veriyoruz gelin' dedik. Buna şaşırdılar ve 'Bu çok büyük alan düşünmeliyiz' dediler. Bilindiği gibi Sinema Teşvik Kanunu hazır. Bu teşvikler sayesinde dünya yıldızları gelecekler ve Antalya'da film çekecekler. Gelip buranın yaşam kalitesini arttıracak, yatırımlar yapacaklar. Dünya yıldızlarının bir ayakları Antalya'da olacak. Bu Antalyamız için paha biçilmez bir tanıtım imkanı sunacak."
- "Arda Turan, 7 numaralı formayla Antalya'nın tanıtımına katkı sağlıyor"
Barcelona'da top koşturan Arda Turan'ın Antalya'nın plaka kodu olan 7 numaralı formayı giydiğine dikkati çeken Türel, bunu bir tesadüf olmadığını dile getirdi. Türel, "Sağolsun Arda bizi kırmadı. Barcelona'da 7 numaralı formayı giyiyor. Bunun nedeni kimse bilmiyor ama 7 numarayı giymesi tesadüf değil. Antalya'nın tanıtımına katkı sağlıyor" ifadelerini kullandı.
Türel, toplantıda Antalya Eğitim ve Araştırma Vakfı'nın bazı mütevelli heyeti üyelerine eğitime katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.


AA
62
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS