YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ARPAÇAY’DA TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK TOPLANTISI

Arpaçay’da Toplum Destekli Polislik Toplantısı

Kars'ın Arpaçay İlçesi'nde Kaymakam Lokman Önder, Başkanlığı'nda Toplum Destekli Polislik toplantısı gerçekleştirildi.

Kars'ın Arpaçay İlçesi'nde Kaymakam Lokman Önder, Başkanlığı'nda Toplum Destekli Polislik toplantısı gerçekleştirildi.

Arpaçay Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Lokman Önder, ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Çelik, İlçe Emniyet Amiri Fahrettin Keskin, İl Genel Meclis Üyeleri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda; polisin toplum içerisindeki vizyonu, ilçe de meydana gelen suç analizleri, son aylarda ülke genelinde yoğunlaşan terör olayları ve bunlara yönelik alınabilecek tedbirlere dair pek çok konu ele alınarak masaya yatırıldı.

Kaymakam Lokman Önder,Toplum Destekli Polisliğin, suç oluştuktan sonra harekete geçen değil, vatandaşların canına malına zarar gelmeden önce çalışmalar yapan, polis ve vatandaş ilişkilerini sevgi-saygı çerçevesinde güçlendiren, suça olanak sağlayan fiziki unsurları ortadan kaldırdığını belirtti.

Önder, suçla etkin bir mücadele sağlayan ve bütün bunların neticesinde suçtan ve suçludan arındırılmış yaşam alanlarını temin etmeye çalışan bir polislik anlayışı olduğunu söyledi.

Lokman Önder, vatandaşları çevrelerinde oluşabilecek tehlikeler karşısında emniyet güçleriyle işbirliği içerisinde olmaları konusunda duyarlı olmaya da davet etti.

İHA
16

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS