• Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Hayır'' çadırında
  • Marketlerde ve mağazalarda naylon poşet devri bitiyor
  • PKK'da büyük çatlak
  • Kurtulmuş'tan evlilik programlarıyla ilgili yeni açıklama
  • Kan donduran vahşet: 84 kadına tecavüz etmiş !
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ASIRLIK ÜÇETEK GELİNLİK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YARARINA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Asırlık Üçetek Gelinlik Üniversite Öğrencileri Yararına Görücüye Çıktı

Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Kumluca Belediyesi'nin destekleriyle ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri yararına defile...

Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Kumluca Belediyesi'nin destekleriyle ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri yararına defile düzenlendi.

Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Kumluca Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen defilede, geçmişten günümüze kıyafetler sergilendi. Defilede en büyük ilgiyi ise kullanımının bir asırdan fazla olduğu bildirilen üçetek gelinlik çekti.

Defile öncesi konuşma yapan Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Çiğdem Durdaş, bir yıl önce kurulan derneklerinin amacının ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs sağlamak, onların daha güzel bir eğitim almalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi.

"KURULUŞ AMACIMIZ MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN ÖĞRENCİLERE DESTEK"

Derneğin kuruluşundan bu güne kadar maddi durumu iyi olmayan öğrencilere derneğe yapılan bağışlarla yardım yapmaya çalıştıklarını ifade eden Durdaş, "Eğitim adına çıktığımız bu yola devam edebilmemiz için her zaman olduğu gibi sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Dernek olarak amacımız maddi imkanı olmadığı için eğitimini bırakan yada eksik yapan hiç çocuğumuzun olmamasıdır. Bu amaçla başından bu yana bizi yalnız bırakmayan değerli dernek üyelerimiz ve dernek bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu gün burada bizleri yalnız bırakmayan siz misafirlerimiz ve destek veren herkese teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.

Konuşmanın ardından iki ayrı giyim firması tarafından gelinlik ve abiye kıyafetlerden hazırlanan defile gerçekleştirildi. Defilede kullanımının 100 yıldan fazla olduğu bildirilen ve Kumluca Belediyesi Kent Müzesi'nde sergilenen üçetek gelinlik defilede izleyenlerden büyük beğeni topladı. Defile sonunda ayrıca yöresel kına gecesi canlandırıldı. Sponsor firmaların destekleriyle gerçekleştirilen defilede elde edilen gelirle, üniversite eğitimi gören ve maddi imkanı iyi olmayan öğrencilere burs verileceği bildirildi.

İHA
67
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS