YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

AYLIK ATIK TOPLAMA MİKTARLARI ARTIYOR

Aylık Atık Toplama Miktarları Artıyor

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, ambalaj atıklarının ekonomiye geri kazandırılması ve kaynakta ayrı toplama projesini, 2009 yılından itibaren hız kesmeden...

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, ambalaj atıklarının ekonomiye geri kazandırılması ve kaynakta ayrı toplama projesini, 2009 yılından itibaren hız kesmeden ve artan toplama rakamlarıyla sürdürmeye devam ediyor.

Belediye yetkilileri, sağlıklı ve sürdürülebilir bir atık yönetim sisteminin, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve organize bir yapı içerisinde geri kazanım sürecinin gerçekleştirilmesiyle mümkün olduğunu ifade ederek, vatandaşların olumlu tepkileri ve toplamada yaşanan problemlerin giderek azalması sonucu daha organize bir geri dönüşüm sürecini gerçekleştiğini söylediler. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, "2009 yılından bu yana mahallelerde, okullarda ve iş yerlerinde yapılan bilgilendirme çalışmaları, Tepebaşı'nın duyarlılığı ile birleşince toplama rakamlarında büyük bir artış gerçekleşti. 2015 yılının ilk üç ayında bin 990 ton olan toplama miktarı, 2016 yılının ilk üç ayında 2 bin 438 tona yükselmiştir. Geçen yılın aynı dönemine göre 448 tonluk bir artış sağlanmıştır. Tepebaşı Belediyesi, yaşadığımız kenti gelecek nesillere daha yaşanılır nitelikte bırakmak sorumluluğuyla geri dönüşüm çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir" ifadeleri kullanıldı.

İHA
12

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS