• Erdoğan'dan AK Parti'ye referandum talimatı
  • İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
  • Hakkari'de sızma girişimi: 1 asker şehit, 4 yaralı
  • Kılıçdaroğlu'ndan TSK çıkışı: Beni derinden yaraladı
  • Hakan Şükür'ün orada ne işi vardı ?
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BAĞCILAR 5’İNCİ ULUSAL ÇOCUK KONGRESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Bağcılar 5’inci Ulusal Çocuk Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak

Bağcılar, yurt çapında üstün yetenekli öğrencilerin yaptıkları araştırma ve projelerini sunacakları 5'inci Ulusal Çocuk Kongresi'ne ev sahipliği yapacak.

Bağcılar, yurt çapında üstün yetenekli öğrencilerin yaptıkları araştırma ve projelerini sunacakları 5'inci Ulusal Çocuk Kongresi'ne ev sahipliği yapacak. Kongre'ye 51 ilin Bilim Sanat Merkezlerinde eğitim gören 300 öğrenci katılacak.

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün ortaklığında düzenlenecek 5'inci Ulusal Çocuk Kongresi'nde üstün yetenekli ve araştırmacı çocuklar bilimsel konularla ilgili hazırladıkları projelerini sunacaklar.

Çocuk ve gençleri erken yaşlarda bilime ve bilimsel araştırma yapmaya yönlendirmek, araştırmaları sunmalarına imkan ve ortam sağlamak amacıyla hizmete sunulan Ulusal Çocuk Kongresi 5 yaşına girdi. 5.Ulusal Çocuk Kongresi, (06-07-08 Mayıs 2016) tarihleri arasında Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi'nde düzenlenecek. Kongre'de geleceğin bilim insanları olan üstün yetenekli çocuklar fen bilimleri, sosyal bilimler, matematik, astronomi, sanat ve dil bilimleri alanlarında hazırladıkları projeleri yapacakları sunumlarla tanıtacaklar.

"GELECEĞİN MUCİTLERİ İLGİNÇ İCATLARINI TANITACAK"

Geleceğin mucitlerinin yapacağı sunumlar merakla bekleniyor. Gençlerin yaptıkları icatların isimleri de çok dikkat çekici. Sunum sırasında çalışmalarını anlatacak olan mucitler sosyal yaşamı kolaylaştırmayı amaçlayan icatlara imza attılar. Bunlar arasında kasislerden elektrik üretimi, kullandıkça şarj olan cep telefonu, uyandıran kalem, kelime hazinesi, tabletin şarjı hiç bitmesin, buğday bitkisine manyetik alanın etkisi, nano teknoloji galoş, motorlu hasta taşıma sedyesi, sürücü uyandırma ikaz sistemi, brusella hastaları için peynir makinesi, popüler kültür manipülasyonu bulunuyor. Üstün yetenekli öğrenciler tarafından hazırlanan bin 200 bildiriden 175 bildiri kongrenin bilim kurulunu oluşturan 23 akademisyenin seçmesi sonucu sözlü ya da poster sunum yapılmaya uygun bulundu. Kongreye 51 ilin Bilim Sanat Merkezleri'nde eğitim gören 300 öğrenci katılacak.

"ÇOCUKLARIMIZIN TANITACAKLARI İCATLARI MERAK EDİYORUZ"

Kongrenin Bağcılar'da düzenlenecek olmasının önemli olduğuna dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezimiz zeki ve çalışkan çocuklarımızın buluştuğu adres oldu. Burada önemli çalışmalara imza atıyorlar. Yaptıkları icatlarla alkışı hak ediyorlar. Birbirinden ilginç buluşların tanıtılacağı kongreye katılacak yavrularımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Çocuklarımızın tanıtacağı icatları merakla bekliyoruz" diye konuştu.

İHA
95
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS