YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BAKAN ÜNAL’IN TURİZM HAFTASI MESAJI

Bakan Ünal’ın Turizm Haftası Mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, "Sektör için küresel bir hal alan sıkıntıları uluslararası toplumun...

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, "Sektör için küresel bir hal alan sıkıntıları uluslararası toplumun elbirliğiyle aşacağına inancım tamdır. Bu konuda insanların seyahat etme özgürlüğünün önünü açıp, üzerimize düşeni yaparak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Ünal mesajında, "Ülke ekonomisinin ana kaynaklarından turizm, bireysel, toplumsal ve kültürler arası sağlıklı iletişim için de en doğal zemini oluşturur. Böylesi çok yönlü bir etkiye sahip olan sektörün gelişmesi, bu alanda bilincin artırılması, iç turizmin canlandırılması ve vatandaşlarımızın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla kutladığımız Turizm Haftası'na girmiş bulunuyoruz. Dört mevsim turizm faaliyeti yapılan bir destinasyon olan medeniyetler beşiği ülkemiz, turizm açısından yüksek bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli verimli bir şekilde kullanarak devler ligine çıkardığımız ülkemiz turizmi, yaşanan sorunları telafi etme gücüne de sahiptir" ifadelerini kullandı.

"Bakanlık olarak yaşanan sorunların çözümü için önleyici tedbirler ile telafi edici tedbirler üzerinde de tüm gücümüzle çalışıyoruz" diyen Ünal, şunları kaydetti:

"Ürün ve pazar çeşitliliğini artırma ile tanıtma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Turizm sektörümüzün önümüzdeki süreçte 2023 hedefleri açısından yapısal dönüşümü nasıl gerçekleştirmesi gerektiği üzerinde de titizlikle duruyoruz. Sektör için küresel bir hal alan sıkıntıları uluslararası toplumun elbirliğiyle aşacağına inancım tamdır. Bu konuda insanların seyahat etme özgürlüğünün önünü açıp, üzerimize düşeni yaparak yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk turizminin gelişimine önemli katkılar sağlayan tüm sektör temsilcilerinin, gönüllü turizm elçilerimizin, sektörün tüm paydaşlarının ve vatandaşlarımızın Turizm Haftası'nı kutluyorum."

İHA
59
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS