• Serdar Ortaç'ın Bulgaristan konserinde büyük şok
  • 50 milyonluk vurgun
  • Hükümetten Galatasaray'a sert tepki
  • Erdoğan'dan sürpriz AB çıkışı
  • Terör örgütü İsviçre'de Erdoğan'ı hedef gösterdi

BAŞBAKAN YILDIRIM 'YERLİ UYDU' İÇİN TARİH VERDİ

Başbakan Yıldırım 'yerli uydu' için tarih verdi

Başbakan Yıldırım, 2018'in sonunda yerli uydunun gökyüzünde olacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, "2018’in sonunda tamamen yerli kaynaklarla, yerli akıl ve alın teriyle yapılmış uydumuzda gökyüzünde olacak" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satır başları şöyle:

"Dün Elazığ’da hemzemin geçit yerine herhangi bir yerden tren yolundan geçmeye çalışan bir sürücünün ihmali yüzünden 9 vatandaşımız hayatını kaybetti. Her şey insanla başlıyor. İnsan hatasını ortadan kaldıracak bir makine henüz icat edilmedi. Vatandaşlarımızın başı sağ olsun.

Yarın hükümet olarak 30. günümüzü tamamlıyoruz. Daha önceki hükümetlerdeki gibiTürkiye’nin meselelerini çözmek için canla başla çalışıyoruz. Birinci önceliğimiz demokrasimizi geliştirmek, vatandaşlarımızın refahını, mutluluğunu artıracak önlemleri almak.

AK Parti geçmişten aldığı tecrübeyi geleceğe taşıyan bir Türkiye partisidir. AK Parti ile ne kadar övünsek yeridir.

Savunma sanayine son 14 yılda aktardığımız kaynak 30 milyar dolar. Yerlileştirme ve millileştirmeye önem verdik. Her alanda olduğu gibi savunma sanayinde de kendikendimize yeterliliğimizi arttırmamız bölgedeki ülkelerin güvenliği ve geleceği için olmazsa olmazdır. Savun sanayinde yerlilik oranının2003’te yüzde 20’den aldık, bugünyüzde 60’a çıkardık. Güçlü millet güçlü orduyla mümkündür.

2018’in sonunda tamamen yerli kaynaklarla, yerli akıl ve alın teriyle yapılmış uydumuzda gökyüzünde olacak.

Cuma günü okullar tatile girdi. 18 milyon yavrumuz karnelerini aldılar. Onları yetiştiren 1 milyona yakın öğretmenimiz de yaz tatiline girmiş oldu. Bu yavrularımızın heyecanını yaşamak için değişik bir şey yaptım. Gözlerimi açtığım Beyoğlu’nda Piyale Paya Ortaokulu’na gittim. Bir hatıram oldu, paylaşmak istiyorum. Orta okulda okurken son sınıfta ben öğretmen okuluna gitmeye karar verdim. Burada dedem ve amcalarımın yanında kalıyorum onlara daha fazla yük olmamak için yatılı bir okula gitmek istiyordum. Sınava 2 gün kala sınav giriş kağıdımı alacağım. Müdüre gittim,Hasan Çelik, Rizeli. Asık suratlı, sert mizaçlı bizim Hayati Bey’e biraz benziyor. Ama öyle güzel bir gönlü var ki, bizim Hayati Yazıcı gibi. Sen dedi, öğretmen mi olacaksın. Kağıdı aldı önümde yırttı attı. Beni görmüyor musun, ne yapacaksın öğretmen olup hadi git dedi. İki gün ağladım. Benim gelecekle ilgili planımı müdürümüz değiştirdi. Öğretmen hakikaten çok önemli. Zamanımızın çoğu okullarda geçiyor. Öğretmenlerimizin çocuklarımızın şekillenmesi, öz güven kazanmasında çok büyük emekleri var. Öğretmenlerimizi unutmayalım dedik ve Çankaya Köşkü’nün bahçesinde iftarımızı birlikte açtık."

1547
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS