• İşte Tunceli'de öldürülen teröristler
  • Hakkari'den acı haber: 1 asker şehit oldu
  • İhraç sonrası Hakan Şükür'den flaş hamle
  • Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Bir kenti karıştıran olay ! Suriyeli sandılar ama...

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

Başbakan Yıldırım'dan Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk grup toplantısına Arif Nihat Asya'nın 'Dua' şiiri ile başladı. 

Başbakan konuşmasının satır başları şöyle: 
Bizi istiklaline aşık olarak yaran Allah'a şükürler olsun. Allah'ım sen bu milleti koru, istiklalimizi korumak için bize güç ver. Bizim birliğimizi daim eyle. Minareleri ezansız bırakma.Siz ecdadın kahramanlık ruhunu tekrar ayağa kaldırdınız. Bu aziz milleti gönülden selamlıyorum.Sizin dedeleriniz Malazgirt'te, Kosova'da, Çanakkale'de, Mohaç'ta destanlar yazdı. Kuttül Amare'de, Kurtuluş Savaşı'nda destanlar yazdı. 15 Temmuz zaferi bu zaferler kadar büyük zafer, bu destanlar kadar kutlu destandır. Siz de dedelerinize layık oldunuz. Ecdadın kahramanlık ruhunu tekrar ayağa kaldırdınız. Aziz milleti, sizleri yürekten selamlıyorum. 

Âsım'ın nesli...diyordum ya...nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek.

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,

Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

MAÇKA'DA 3 ŞEHİT 

Maçka Emniyet Müdürlüğü'ne saldırarak 3 polisimizi şehit ettiler, şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bir yandan paralel terör örgütü, diğer yanda bölücü terör örgütü. Onları bu fırsatları değerlendirerek bu büyük millete acı çektirebilirler ama dize getiremezler. 1

TANKIN GÜCÜ HALKIN GÜCÜNÜ YENEMEDİ

15 Temmuz'da tankın gücü, halkın gücünü yenememiştir. Bu millet gücünü halktan almaktadır. Şehit anne babalarının ellerinden öpüyorum. 

DÜNYA BU AZİZ MİLLETİ ALKIŞLIYOR

Bizi istiklaline aşık olarak yaran Allah'a şükürler olsun. Allah'ım sen bu milleti koru, istiklalimizi korumak için bize güç ver. Bizim birliğimizi daim eyle. Minareleri ezansız bırakma.Bugün eğer bu kürsüden sizlere hitap edebiliyorsam, bugün sizler gazi Meclis'in çatısı altında toplanabiliyorsanız bu aziz şehitlerimizin ve yaralıların sayesindedir. Eğer bugün TBMM dimdik ayakta ise tankların önüne duran, Kurşunların önüne geçen bu aziz millet sayesindedir. Bütün dünya bu aziz milleti alkışlıyor.

HOCA KILIKLI BİR HAİN...

Hiç kuşkusuz milletimiz asırlardır devam eden kutlu yürüyüşü sırasında ihanetlere şahit oldu. Sadık görünmlü hainler, itaatkar görünümlü isyankarlar bu milleti arkasından hançerlemek istediler. İstisnasız her darbe kötüdür, cinayettir, milli iradeye karşı ihanettir. Siyasi tarihimizde hiçbir darbe girişimi 15 Temmuz'daki kadar kötü ve alçakça olmamıştır. Hoca kılıklı bir hain tarafından yönetilmemiştir. Hiçbir darbe halkına karşı silah çekmemiştir. Hiçbir darbe halkını bombalamış, tankla halkını ezmemiştir. Hiçbir darbe TBMM'ye bomba yağdırmamıştır. Bu gazi Meclis birçok darbeye şahit olmuş. Bu darbeciler bunu yaptı. Bunların hiçbir kutsalı yok. Hiçbir durakta beklemezler. Hedefe ulaşmak için her şey mübahtır. 

EY FETÖ'NÜN HAİNLERİ...

Kendilerine çok güvendiler. Birkaç saat içinde ülkeyi ele geçirecekler. Bu aziz milleti sindireceklerini zannettiler. Hesap hatası yaptılar. Bir dünya liderinin, demokrasi kahramanının, Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu hesap edemediler. O gelecek olanlardan korkmadı, uçağa binmekten korkmadı, jetlerden korkmadı, havalimanı üzerinden uçan uçaklardan korkmadı, kefenimi giydim geliyorum dedi. Halkıyla kucaklaştı. Karşılarında zoru görünce ceketini alıp gidecek, sinecek, saklanacak bir Başbakan da yoktu. Ey Feto'nun hainleri siz bizi ne sandınız? Korkak, siner, kaçar mı sandınız? Bizim Allah'a can borcumuz var, onu ödemeye de hazırız. Tanklarınızdan, toplarınızdan, uçaklarınızdan mı korkutacaksınız? Can borcunu teslim edinceye kadar da asla korkmayacağız. 

MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

Meclis'i bombalayınca üyeleri kaçar sandılar. Ama siz milli iradeyi teslim etmediniz. Ben bu asil direnişte milli egemenliğe millet iradesine sahip çıkan milletvekillerimize hayatlarını ortaya koyarak gazi Meclis'e sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Bombalar altında Meclis'i çalıştırdığınız için sizi tebrik ediyorum. CHP ve MHP milletvekillerini kutluyorum. Darbe karşı bildiriye imza atan HDP'ye de teşekkür ediyorum.

Milletimizin görmek istediği tablo budur. Kavga edecek az şeyimiz var ama paylaşacak birleşecek çok nedenimiz var. İnşallah bundan böyle birlikte hareket etmek için AK Parti ve hükümet olarak kapılarımızı açık tutacağız.

Bu darbenin kaynağı konusunda zerre kadar tereddüdümüz yok. Kimin tertiplediğini, yönettiğini bütün ayrıntılarıyla biliyoruz. Bu örgütün 80'lerden itibaren TSK içinde yapılanmaya çalıştığını biliyoruz. Diğer kurumlarda olduğu gibi TSK içinde bu yapının önemli bir duruma geldiğini biliyoruz. Neden önlem almadınız diyorlar. Siz neden bizi yalnız bıraktınız. 

17-25 Aralık bir darbe girişimi dediğimizde burun kıvrılıyordu. Bu kadroları temizlemek istediğimizde önümüze engeller çıkarılıyordu. FETÖ'nün elemanları gizli eller tarafından korunuyordu. Bugün istisnasız tüm dünya bunların silahlı ve tehlikeli bir örgüt olduğunu bir kez daha gördü. 

GÜLEN'İN İADESİ: 4 DOSYA ABD'YE GÖNDERİLDİ 
Terörist başının iadesi için ABD'ye çağrımızı yaptık dosyamızı gönderdik. Adalet bakanı dosyayı gönderdi. 4 tane dosya gönderildi. Bize kanıt sunun diyorlar. Görünen köy kılavuz ister mi? 11 Eylül'de ikiz kuleler indirildiğinde teröristleri isterken kanıt mı vardı. Bin Ladin için kanıt aramazken şimdi neden ısrarla kanıt istiyorsunuz. Bu haini artık daha fazla korumayın, vazgeçin. Bunun size, insanlığa, İslamiyete faydası yok. Bu paralel terör örgütü hiçbir ülke için elverişli bir maşa değildir. Boşuna beslemeyin. Jiletle kazır gibi bunların kökünü kazıyacağız. Hiçbir hain ve bölücü terör örgütü bu aziz millete ihanet etme cesaretini gösteremeyecek. Buradan Avrupalı dostlarımıza da seslenmek istiyorum. Darbe karşıtı açıklamaları için teşekkür ediyoruz. Ancak 'ama' diye başlayan cümlelerden hoşlanmadık. Halk sokaklarda bombalandı kurşunlandı. Halkın moralini aşşağı çekecek hiçbir yaklaşımı iyi niyetli olarak görmeyiz. 

'KURŞUN ATIYORLARSA GÜL UZATMAYIZ'

Kurşun atıyorlarsa gül uzatmamızı mı istiyorsunuz. Darbeden medet uman kim varsa gereken cevabı alacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın. Gözlatılar yargılamalar noktasında Türkiye bir hukuk devletidir. Doğru ile yanlış birbirine karşışmayacak. Darbeye karşı geleceğim diye aldığı emri uygulamaktan başka bir görevi olmayan Mehmetçiklere yanlış hareketlerin gereği yapılacak. Bir yanlış diğer bir yanlışla düzeltilecek. 

Akşamları nöbet tutuyoruz ama provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız. Gün birlik günüdür. Farklı olmayan tek şeyimiz var, gözlerimizden akan yaş. Gözyaşlarımız aynı renk. Eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşseydi Türkiye bugün karanlık bir dikta ülkesi olacaktı. Ama bu millet darbeyi önledi. Türkiye demokrasiden bir milim bile taviz vermedi, yoluna devam edecek.

Darbecilerin cezalandırılması konusunda vatandaşlarımız rahat olsun. Mevcut olan en ağır cezayı vereceğiz. Mevcut yetmiyorsa gerekli düzenlemeyi yapacağız. Milletimizin talebi başımızın üzerindedir.

Bu darbede Türkiye ağır maliyetler ödememiştir. Darbe girişimi sonrası çok hızlı bir şekilde toparlanacağız. Milletimizin ekonomik bir bedel ödemesine izin vermeyeceğiz. Bütün bankalar açıktır, işlerini yapmaktadır. Türkiye artık normal bir ülke değil, para göndermeyin diye propagandaya başladılar. Ama millet dövizini bozdurup bankalara yatırdı, işte vatanseverlik budur."

YILDIRIM'IN OKUDUĞU ARİF NİHAT ASYA'NIN DUA ŞİİRİ

Biz, kısık sesleriz...minareleri,
Sen, ezansız bırakma Allahım!
Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!
Mahyasızdır minareler...göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!
Bize güç ver...cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!
Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah'ım!
Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah'ım!
Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah'ım!
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah'ım!
Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!

2739
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS