• İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • İğrenç olay ! Öğretmen erkek öğrencisiyle otomobilde yakalandı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BAŞKAN AKGÜN: 19 MAYIS 1919, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN İLK KIVILCIMIDIR

Başkan Akgün: 19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kıvılcımıdır

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 97. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 97. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir" ifadesini kullandı.

"Gençlerimiz bu gayreti boşa çıkartacaktır"

Başkan Akgün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ev Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 1919’da Türk Ulusu’nun tarihinde çok özel bir gündür. 19 Mayıs 1919, “yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir” düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs 1919 millet iradesini esas alan yeni bir anlayışı ortaya konmuştur. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.

Saygı ve minnetle anıyoruz

Bugün bu mücadelenin hangi koşullarda verildiğinden haberdar olmayanlar, bu mücadeleyi verenleri ve bu mücadelenin kahramanlarını küçümseme gayreti içindeler. Geleceğimiz olan gençlerimizin bu gayretleri boşa çıkartacağına, 97 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza taşıyacaklarına inancım tamdır. Buna karşın, bizim de gençlerimize karşı sorumluluklarımız bulunmaktadır. Gençlerimize daha iyi bir yaşam, daha nitelikli bir eğitim, daha umutlu bir gelecek sağlamak zorundayız.  Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum"

336
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS