YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NDAN ÇİÇEK ÜRETİCİLERİNE DESTEK

Başkan Çerçioğlu’ndan Çiçek Üreticilerine Destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Çine ilçesine bağlı Mutaflar köyünün bayan çiçek üreticilerini İzmir Torbalı ve Bayındır'da bulunan tohum yetiştirme...

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Çine ilçesine bağlı Mutaflar köyünün bayan çiçek üreticilerini İzmir Torbalı ve Bayındır'da bulunan tohum yetiştirme merkezlerini gezdirdi.

2016 yılında Aydın Büyükşehir Belediyesinin çiçek ihtiyacını karşılayacak olan Mutaflarlı çiçek üreticisi bayanlar Bayındır'da çiçek yetiştirme konusunda mühendislerden bilgi alırken Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği gezi için çok mutlu olduklarını belirttiler.

Kendilerine her yönden destek olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür eden çiçek üreticileri, "Çine ilçemize bağlı Mutaflar Mahallesi çiçek üretimi konusunda ilimizin en önde gelen noktasıdır. Halen 300 hanenin ek geçim kaynağı olarak yürütülen Ortanca ve Küpeli çiçeklerinin ünü tüm Ege bölgesine ulaşmıştır. Öyle ki yaz aylarında İzmir, Muğla gibi turizm illerinde gördüğünüz ortanca ve küpeli çiçeklerinin neredeyse tamamı Mutaflar Mahallemizde üretilmektedir. Sayın Başkanımıza bu gezi ve bizlere desteği için çok teşekkür ederiz" diye konuştular.

İHA
84
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS