• İstanbul'a havaray müjdesi ! Tarih belli oldu
  • Terör örgütü PKK yeni Kandil'e iyice yerleşti !
  • Adil Öksüz en son görüşmeyi Amerikalılar ile yaptı
  • CHP'den sürpriz referandum iddiası
  • ORC'nin son referandum anketi
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BAŞKAN GENÇ PARKE TAŞI DÖŞEDİ

Başkan Genç Parke Taşı Döşedi

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, günün ilk saatlerinde ilçe genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyip görevli personelden bilgi aldı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, günün ilk saatlerinde ilçe genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyip görevli personelden bilgi aldı. Çevreye duyarlı ve tam otomatik makinelerle üretilen parke ve bordür taşı imalatını izleyen başkan Genç, daha sonra Şehit Mustafa Gürcan Caddesi'ne geçerek işçilerle birlikte kaldırım taşı döşemesine yardımcı oldu.

Mesaiye sahada yapılan çalışmaları denetlemekle başlayan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Yeniköy Stadı'nın yanına yapılan sporcu soyunma odaları ile sosyal tesis inşaatında incelemelerde bulundu. 15 Mayıs tarihinde başlayacak Döşemealtı Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşlerine kadar yetiştirilmesi talimatını veren başkan Genç, "Bundan sonra başta pehlivanlarımız olmak üzere hiçbir sporcumuz açık alanda üzerini değiştirmek zorunda kalmayacak"dedi.

İncelemelerine Parke Fabrikası ile atölyelerle devam eden Başkan Turgay Genç, yaklaşık 2 milyon lira yatırımla kurulan ve günde bin 300 metrekare üretim yapabilen tesisi gezdi. Tesis, doğaya ve çevreye zarar vermemesi için özel yöntemlerle inşa edildi. Parke ve bordür imalatını yapan tam otomatik makinelerin çalışmasını kontrol odasında ki kontrol panelinden takip eden başkan Genç, daha sonra mahallelere götürülmek üzere paketlenen parke taşlarını folkliftle stok alanına taşıdı. Başkan Turgay Genç, yaklaşık 2.5 kilometre uzunluğundaki Şehit Mustafa Gürcan Caddesi'nde devam eden yol ve kaldırım çalışmalarına katıldı. Daha önce tek şerit çift yön olarak kullanılan yolun Avrupa standartlarında hizmet verebilmesi için çift yönlü olarak projelendirdiğini hatırlatıp, "Kaymakamlık binası önünden başlayıp Antalya-Burdur Karayoluna kadar devam eden yolun projesini hazırlarken her türlü detaya dikkat ettik. Kanalizasyon sistemi döşendi, telefon ve elektrik hatları yer altına alındı. Şimdi serme ve sıkıştırmasını yapıyoruz. Burası tamamlandığında bisiklet yolu, yaya yolu, araçların durabileceği küçük cepler, yeşillendirme ve orta refüj çalışmaları ile Avrupa standartlarında yeni bir yola kavuşmuş olacağız" dedi.

Başkan Genç yolun bir kısmında devam eden kaldırım çalışmalarına katılıp işçilerle birlikte Belediye'nin parke fabrikasında üretilen parke taşlarının döşenmesine yardım etti.

İHA
78
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS