• 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
  • Hükümetten Galatasaray'a sert tepki
  • Avrupa yaz saatine geçti, Türkiye'de saatler şaştı
  • Adil Gür'den referandum anketi
  • 50 milyonluk vurgun

BAYAN TRUMP TACİZ İDDİALARI İÇİN SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Bayan Trump taciz iddiaları için sessizliğini bozdu

ABD'de başkan adayı Donal Trump'ın eşi Melania Trump, kocasını tacizle suçlayan kadınların yalan söylediğini savundu.

ABD'nin yaklaşan başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi adayı Donald Trump'ın eşi Melania Trump, eşinin bir "centilmen" olduğunu söyleyerek, onu cinsel tacizle suçlayan kadınların "yalan söylediğini" savundu.

Trump'ın kadınlarla ilgili aşağılayıcı ve küfürlü sözler sarf ettiği 2005 yılına ait birvideo kaydının ortaya çıkması ABD kamuoyunda büyük tartışma yaratmıştı. 8 Kasım Salı günü yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde CNN'in canlı mülakatında konuşanMelania Trump, tartışmalı video kaydında eşinin kadınlarla ilgili söylediklerini "kabul edilemez" bulduğunu ancak Trump'un bu yorumlarının, "tanıdığı adamı temsil etmediğini" söyledi.

Kayıt, Trump'ın konuk olarak katıldığı gittiği bir TV dizisi çekimlerinden önce alınmış, stüdyoya gitmeden önce bir otobüste program sunucusu Billy Bush'la sohbet eden Trump, "Yıldız olduğun zaman kadınlara her şeyi yapabilirsin…", "Onları a…dan kavrayacaksın" gibi sözlerinin video görüntüleri ile kamuoyuna sızmasının ardından özür dilemişti. Melania Trump da, eşinin özrünün kabul edilmesini istemişti.

'BILLY BUSH KOCAMI AYIP ŞEYLER SÖYLEMESİ İÇİN DOLDURUŞA GETİRDİ'

CNN'e konuşan Melania Trump, Cumhuriyetçi adayın "erkek muhabbeti" yapması sebebiyle suçlu olduğunu, ancak TV sunucusu Billy Bush'un eşini "ayıp şeyler söylemesi için dolduruşa getirdiğini" ifade etti. "Kocama inanıyorum. Kocam iyi biri ve bir centilmen; böyle bir şeyi asla yapmaz" diyen Trump, bu skandalın arkasında Cumhuriyetçi adayın kampanyasına zarar vermeyi amaçlayan Demokrat başkan adayı Hillary Clinton ve ekibinin, aynı zamanda Amerikan medyasının olduğunu söyledi.

Video skandalının gündeme gelmesinden bu yana ilk defa konuşan MelaniaTrump, kadınların çoğunlukla Donald Trump'a kendisinin önünde de yaklaştığını ve onatelefon numaralarını vermeye çalışarak "uygunsuz davrandıklarını" ekledi.

İDDİALARI ORTAYA ATAN KADINLARA 'KORKUNÇ YALANCILAR' DEMİŞTİ

2005 yılındaki kayıt Trump'ın konuk olarak katıldığı gittiği bir TV dizisi çekimlerinden önce alındı. Kayıtta Trump, stüdyoya gitmeden önce bir otobüste program sunucusuyla sohbet ediyor. Otobüsü dışarıdan görüntüleyen kamera bu sırada otobüs içindeki konuşmaları da kaydediyor.

Bu sohbette kadınlar hakkında aşağılayıcı ve küfürlü ifadeler kullanılıyor. Donald Trump ise, ABD medyasında kendisiyle ilgili yer alan cinsel taciz iddiaları için "tamamen ve kesinlikle yalan" demişti. Florida eyaletindeki mitinginde Trump, taciz iddialarını çürütecek "sağlam delilleri" olduğunu söyledi ve suçlamaları ortaya atan kadınlar için "korkunç yalancılar" ifadesini kullanmıştı. Donald Trump, üçüncü eşi Melania ile bu kayıttan birkaç ay önce evlenmişti.

1172
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS