• ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
  • Ege'de büyük facia ! Cesetleri kıyıya vurdu
  • İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi

BBP'DEN MHP AÇIKLAMASI

BBP'den MHP açıklaması

BBP lideri Destici, partisinin MHP ile birleşeceğine ilişkin iddialara son noktayı koydu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "partisinin MHP ile birleşeceğine" yönelik iddialara ilişkin, "Yani bırakın birleşmeyi, bir görüşme bile söz konusu değildir. Bu akla ziyandır. Bu aşamada, MHP'nin kongre sürecinde böyle bir görüşme akla ziyandır" dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, şehitcenazelerinde ölüm marşının yerine tekbir ve salavat getirilmesi uygulamasını sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Bu konuyu ilk gündeme getiren siyasi partinin BPP olduğunu ifade eden Desteci, 2012'den bugüne kadar yaptıkları tüm toplantılarda, yaptıkları saygı duruşunda tekbir getirdiklerini dile getirdi.

Destici, bu konudan daha önemlisi şehitlerin gelmemesi için alınacak önlemler olduğuna işaret ederek, devlet olarak, terör konusunda alınacak önlemler ve tedbirler için kafa yorulması gerektiğini kaydetti.

Hala terörle mücadelenin tüm unsurlarıyla yapılmadığını öne süren Destici, terörünfinans kaynaklarına karşı tedbir alınması gerektiğini belirtti.

"HERKES PAYINA DÜŞEN CEZAYI ALMALI"

Destici, Karaman'da gerçekleşen cinsel istismar davasına da değinerek, "Biz başından itibaren söyledik. Burada hiçbir topluluğa ya da vakfa karşı toptancı bir suçlayıcı bir anlayış içerisinde değiliz ama siz bu hadiseyi, sadece işleyen fiilin üzerine yıkar ve olayı bu şekilde kapatmaya kalkarsanız, bu hadiseleri önleyemezsiniz. Orada bu kişiye bu görevi kim vermiş, hangi çatı altında bu yapılmış ve onlarca tecavüz olayı gerçekleşirken bu görülmemişse bunu orada görevlendiren kişi, kurum hepsinin payına düşen cezayı alması gerekiyor." diye konuştu.

Cinsel istismar konusunun toplumda giderek yaygınlaştığını vurgulayan Destici, bununla ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınması ve medyada bununla ilgili toplum değerlerine aykırı yayınlara izin verilmemesi gerektiğini aktardı.
Destici, yeni anayasa konusuna ilişkin tavırlarının çok net ve açık olduğunu dile getirerek, ülkenin 1982 darbe Anayasasından kurtarılması gerektiğini kaydetti.

Yeni anayasa konusuyla ilgili Meclis'teki tüm partilerin adım atması gerektiğini işaret eden Desteci, "Herkesin teklifini sunup, zaten 4 parti eşit üye, oy birliği karar ile bağlandı. Keşke masada bütün bunların konuşup uzlaşılabilen maddeler üzerinde uzlaşılıp bunlar yasalaştırılıp, uzlaşılmayan maddelerde eğer referandum çoğunluğu sağlanabiliyorsa referandum yoluyla halka giderek, sağlanamıyorsa yeni bir seçimleTürkiye'yi yeni Anayasa'ya kavuşturacak bir yapının bir tablonun ortaya çıkarılması gerekiyor." şeklinde konuştu.

"BÖYLE BİR GÖRÜŞME AKLA ZİYANDIR"

Açıklamanın ardından bir gazetecinin "BBP'nin MHP ile birleşeceği" yönündeki iddialara yönelik sorusu üzerine Destici, böyle bir durumun asla söz konusu olmadığını söyledi.

Destici, BBP olarak MHP'de genel başkanlığa adaylığını koyan hiç kimseyle görüşmediğini dile getirerek, "Yani bırakın birleşmeyi, bir görüşme bile söz konusu değildir. Bu akla ziyandır. Bu aşamada, MHP'nin kongre sürecinde böyle bir görüşme akla ziyandır." şeklinde konuştu.

1467
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS