• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BEBEK KAÇIRMA TATBİKATI GERÇEĞİ ARATMADI !

Bebek kaçırma tatbikatı gerçeği aratmadı !

Sakarya'da hastane çalışanları bebek kaçırma tatbikatı yaptı...

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastane çalışanları tarafından gerçekleştirilen "renkli kod tatbikatı" gerçeğini aratmadı. Heyecanlı anlara sahne olan tatbikatta, bebek kaçırıp, doktora saldıranlara ilk müdahaleler yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "Renkli Kod Tatbikatı'nın ilki Kadın Doğum Servisi'nde yaşandı. Pembe Kod isimli tatbikatta mizansen olarak bebek kaçırma olayı gerçekleştirildi. Annenin bir anlık uykuya dalmasını fırsat bilen bir kadın, beşikteki bebeği sessizce kucağına alıp, odadan hızla uzaklaşarak merdivenlerden birinci kata kadar ilerledi. Bu sırada uyanan anne, bebeğinin beşikte olmadığını görünce, hıçkırıklar içinde gözyaşlarına boğuldu. Annenin ağlaması üzerine odaya giren hemşireler, "Pembe Kod Alarmı" verdi. Alarm üzerine harekete geçen Hastane Özel Güvenlik ekipleri, bebekle birlikte kaçan kadını idari kat poliklinikleri önünde yakaladı. Bebek, çocuk hemşiresi aracılığıyla anneye teslim edilerek, tatbikat başarı ile tamamlandı.

Bir diğer tatbikat ise idari birimde yaşandı. "Beyaz Kod" isimli tatbikatta Başhekim Yardımcısı'na şiddet yine mizansen olarak canlandırıldı. İdari kata kızının tedavisinin gerçekleştirilmediğini söyleyerek gelen hasta tartışma çıkardı, uzun süre Başhekim yardımcısının odasından çıkmayan hasta küfürler ederek tehditler savurdu. Tartışma ilerleyen zamanda hakarete varınca, bir görevli tarafından telefonla hastane güvenliğine bilgi verildi. "Beyaz Kod" anonsunun ardından idari kata gelen güvenlik, başhekim yardımcısına hakaret eden hasta yakınını idari kattan uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada mizansen devam ederken, hastanın kızı rolünde yer alan kişi bu karmaşada fenalaşarak yere yığıldı. Hemen "Mavi Kod" alarmı verildi. Bu iş için görevli anestezi uzmanı ve doktor kısa sürede baygınlık geçiren kızın yanına gelerek ilk müdahaleyi yaptı.

Günün son tatbikatı ise, hastane müdürünün odasında gerçekleşti. Mizansen gereği yangın çıkan odadan çıkamayan hastalar için "Kırmızı Kod" veridi. Güvenlik personelinin müdahalesiyle yangın tüpleriyle yangın kısa sürede kontrol altına alınarak, yaralıların tahliyesi sağlandı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yakup Tomak, tatbikatları başarıyla tamamlayan personele teşekkür etti.

Bebek kaçırma tatbikatı gerçeği aratmadı !

İHA
815
Haberin fotoğrafları diğer sayfalarda  1 2 3 4 5 
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS