• Erdoğan'dan sürpriz AB çıkışı
  • Terör örgütü İsviçre'de Erdoğan'ı hedef gösterdi
  • Merkel'i zorlayan Erdoğan sorusu
  • Bulgaristan, Milletvekili Aziz Babuşçu’ya ’giriş yasağı’ koydu
  • Yunanistan adalardaki sivillere silah eğitimine başladı

BELÇİKALI TÜRKLER, PKK VE DAEŞ TERÖRÜNÜ PROTESTO ETTİ

Belçikalı Türkler, Pkk Ve Daeş Terörünü Protesto Etti

BRÜKSEL (AA) - Belçika'nın Gent şehrinde yaşayan Türkler, PKK ve DAEŞ terörünü kınamak için yürüyüş düzenledi."Gent Teröre Karşı" adlı yürüyüş,...

BRÜKSEL (AA) - Belçika'nın Gent şehrinde yaşayan Türkler, PKK ve DAEŞ terörünü kınamak için yürüyüş düzenledi.

"Gent Teröre Karşı" adlı yürüyüş, kentin Meerhem Caddesi'nden başlayarak, yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıktaki şehir merkezindeki belediye binasının önünde sona erdi.

Yüzlerce kişini katıldığı yürüyüşte, sık sık "PKK, terör örgütü", "DAEŞ, terör örgütü", "Gent teröre karşı" sloganları atıldı. Katılımcılar Türk, Belçika, Azerbaycan ve Pakistan bayraklarının yanı sıra "Terörü durdurun", "Terörün dini yoktur" yazılı pankartlar taşıdı.

Etkinliğin organizatörlerinden Enderun Vakfı Başkan Yardımcısı Semih Baykal, Brüksel'deki terör saldırıların ardından Belçika halkının terörü İslam'la aynı cümlede kullanmaya başladığını belirterek, "Biz bunu engellemek, durdurmak istedik. Brüksel'deki olaylara, Paris'teki olaylara biz de üzülüyoruz." dedi.

Avrupa'da DAEŞ'in terör eylemlerinin yeni olmasına rağmen dünyada son 15 senede 140 bin kişinin teröre kurban gittiğini ve bunların çok büyük bölümünü de Müslümanların oluşturduğunu kaydeden Baykal, "Terörü İslam'la aynı kefeye koymak doğru değil. Son Brüksel olayları nedeniyle,11 Eylül sonrası Amerika'daki Müslümanların yaşadıklarını bizim de burada yaşayacağımızdan korkuyorum. İnsanlara İslam'ın böyle şeyler emretmediğini göstermek istedik. O yüzden de böyle bir yürüyüş gerçekleştirmek istedik." diye konuştu.

Baykal, yürüyüşün ilk önce terör örgütü PKK'ya karşı yapılmasının planlandığı ancak Brüksel saldırıları sonrası bunu tüm terör örgütlerine karşı bir etkinlik olarak gerçekleştirmeye karar verdiklerini söyledi.

Yürüyüşe katılan Ayşe Topdemir, "Teröre karşı sesimizi duyurmak ve terörü lanetlemek için buradayız. Hem Türk hem Belçika vatandaşıyım. Terör olayları ne burada ne de kendi vatanımda olsun isterim. O yüzden de teröre karşı olan bu etkinliği desteklemeye geldim." ifadelerini kullandı.

Diğer bir katılımcı Zeynep Dönmez ise terörün her yerde masumları hedef aldığını belirterek, "Artık dursun yeter. Biz de bu yürüyüşe katılarak sesimiz duyurmak istedik." dedi.


AA
76
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS