• Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BİLECİK KOZABİRLİK İLKOKULU’NDA KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI

Bilecik Kozabirlik İlkokulu’nda Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Bilecik Kozabirlik İlkokulu tarafından "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri çerçevesinde "Peygamberimizin Çocuk Sevgisi" adında bir proje tanıtımı yapıldı.

Bilecik Kozabirlik İlkokulu tarafından "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri çerçevesinde "Peygamberimizin Çocuk Sevgisi" adında bir proje tanıtımı yapıldı.

Bilecik Kozabirlik İlkokulu'nda düzenlenen tanıtım projesine, Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun, Bilecik İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz, Bilecik Kozabirlik İlkokulu Müdürü Ahmet Mercan, Bilecik Kozabirlik İlkokulu öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Kutlu Doğum Haftası kapsamında "Peygamberimizin Çocuk Sevgisi" projesi hakkında konuşma yapan Bilecik Kozabirlik İlkokulu Müdürü Ahmet Mercan, İslam dininin hayata ve insanlığa kazandırdığı en büyük değerlerden birinin sevgi olduğunu belirtti. Mercan, "Bu sevgi en güzel şekliyle Hz. Peygamber'in hayatında ve çocuklarla ilişkisinde ortaya çıkmaktadır. Zira Hz. Peygamber'in, dünya hayatında bir imtihan vesilesi ve aynı zamanda hayatın süsü olan çocuklarla ilişkisi ve onlara karşı tavrı, bu konuda en güzel örnekleri ortaya koymaktadır. Örnek vermek gerekirse torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin'e çocukluk dönemlerinde gösterdiği sevgi ve muhabbeti bunun en güzel örneklerinden biridir. Özellikle de çocukların gelecek nesilleri oluşturacağı ve toplumların da sağlıklı bir geleceğe sahip olmalarının sağlıklı nesillerle mümkün olabileceği göz önüne alındığında çocuklarla ilişkilerde sevgi ve muhabbetin önemi daha da artmaktadır. Doğumunun 1445. yıl dönümünde Kutlu Doğum Haftası etkinliği olarak okulumuzun bu projesi 25 okul 5 bin öğrenciye ulaşacaktır" dedi.

"BİR İNSANIN ÖNCE KALBİNE ALLAH KORKUSU VERMEK GEREKİR"

Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun ise, dinin toplumların çimentosu olduğunu belirterek, "İslam dinini gerçek anlamda tanıyabilip, gerçek anlamda tatbik edebilsek, bugün yaşadığımız problemlerin önüne geçebilirdik. Ne cinayetler olacak, ne ihanetler olacak, ne haksızlıklar yolsuzluklar, ne bir başkasının hakkına girmek, ne tecavüz bu tür olumsuzlukların hiç biri yaşanmayacak. Bir insanın önce kalbine Allah korkusu vermek gerekir. Öğretmenlerimizin okullarda eğitimin yanında değerler eğitimine de çok önem vermesi gerekir. En büyük yük annelere düşüyor. Anneler evlatlarına Allah sevgisini, İslam'ın kurallarını iyi verebilirlerse, topluma hizmet edecek vatanını milletini sevecek evlat yetiştirebilirlerse, bireylerden oluşan toplum kötülüklerden top yekün kurtulmuş olacak" dedi.

Bilecik İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz da, Kutlu Doğum Haftası programlarının ana konusunun Hz. Peygamber olduğunu belirterek, "Peygamber efendimizi çocuklarımız din derslerinde yeteri kadar tanımaya gayret ediyorlar. Çocukları peygamber efendimizde çok seviyordu, bizler de çok seviyoruz. Hepimiz çocuklarımız için hayatlarımızı feda ettik. Sevmek sahip olmak demektir. Çocuklarımıza sahip olup, korumak demektir. Koruyup kollamaktır" ifadelerine yer verdi.

Ardından İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz katılımcılara dua okutmasının ardından, Bilecik Kozabirlik İlkokulu "Peygamber Ağacı" diye adlandırdıkları maket ağaçtan okul öğrencilerine şeker ikramında bulunuldu.

İHA
2264
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS