• Dünya Sağlık Örgütü uyardı !
  • Beşiktaş'tan Galatasaray'a ağır darbe !
  • Kocaeli Üniversitesi karıştı: 47 gözaltı
  • Numan Kurtulmuş'tan sert açıklama
  • Son anket sonuçları birilerini rahatsız edecek
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BİLECİK’İN EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI ANALİG JUDO FİNAL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Bilecik’in Ev Sahipliği Yaptığı Analig Judo Final Müsabakaları Sona Erdi

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğiyle gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Final müsabakaları sona erdi.

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğiyle gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Final müsabakaları sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Anadolu Yıldızlar Ligi" projesi kapsamında 8-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo Final müsabakaları, Bilecik İstasyon Spor Salonu'nda oynanan final müsabakalarının ardından son buldu.

33 ayrı ilden toplamda 310 sporcu çekişmeli ve bir o kadar da renkli görüntülere sahne olan müsabakalarda 3 gün boyunca final mücadelesi verdi. Çekişmeli final müsabakaları sonunda illere ve sporculara katılım ve başarı belgelerini veren Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Türk sporu için çok önemli olan bu organizasyona ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yıldız, "Bugün burada Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız Spor Genel Müdürlüğü'müzün projesi olan Anadolu Yıldızlar Ligi'nin Judo final müsabakalarının sona ermesi dolayısıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sporcularımız burada zorlu müsabakalarda ter dökerek Judo branşı adına güzel başarılara imza attılar. İlimizde misafir ettiğimiz çok kıymetli sporcularımıza sporun yanı sıra, Bilecik'imizin manevi dinamikleri olan Şeyh Edebali, Ertuğrul Gazi ve Dursun Fakıh Hazretleri ziyaret ettirilerek, İlimizin tarihi ve kültürel yerleri gezdirilmiş ve gençlerimize tarih bilinci verilmiştir. Final müsabakalarında dereceye giren sporcularımızı antrenörlerimizi tebrik ediyorum. İnanıyorum ki geleceğimizin spor yıldızları buralardan çıkacak ve bizleri en güzel şekilde temsil edecekler" dedi.

Anadolu Yıldızları Erkek Judo Final Müsabakalarında Kocaeli, Ankara, Samsun ve Şanlıurfa takımları dereceye girdi. Anadolu Yıldızları Bayan Judo Final Müsabakalarında dereceye giren takımlar ise Trabzon, Bursa, Karaman ve Samsun oldu.

Öte yandan dereceye giren takımlara, sporculara madalyalarını, kupalarını katılım ve başarı belgelerini Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Judo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Hüseyin Üstündağ, Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Yavuz Yolcu, Judo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Komitesi Başkanı Fikret Papur, Judo MHK üyeleri Bünyamin Er ve Cevat Güntepe takdim etti.

İHA
67
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS