• Bakan'dan kıdem tazminatı açıklaması
  • TSK PKK'ya bomba yağdırdı
  • Antalya'da Milli zafer !
  • ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı

BİR ÖĞRENCİNİN GÖZÜNDEN AMERİKA DİL OKULLARI

Bir öğrencinin gözünden Amerika dil okulları

Amerika dil okullarında etkili ve iyi bir eğitim almaya ne dersiniz? İşte bir öğrencinin gözünden Amerika dil okulları…

Geçtiğimiz sene bir işe başlamıştım. İş, uzun ve uzmanlık gerektiren bir işti ve İngilizce öğrenmem kesinlikle gerekiyordu. Şirket, dili öğrenmem için gerçekten de bütün olanaklarını seferber etti desem yeridir. Tabi dili öğrenmeye karar verince haliyle sıra öğrenmek için yer seçimine gelmişti. Uzun bir çalışma sonucunda nasıl bir yol izleyeceğimize karar verdik ve neticede Amerika dil okulları konusunda mutabık kaldık. Tabi her ne kadar konuda ittifak kurduysak da neticede yabancı bir ülke ve ben İngilizcenin ancak okulda öğrenilen kısmı kadar biliyordum. Yani anlaşmak, insanlarla diyalog kurmak ya da nasıl anlatayım bir süre orada kalacağım için ne kadar zorlanacağımı bile düşünmeden edemedim. Neticede tedirginlikler arasında karar verip Amerika’ya gittim. Değişik bir ortam, farklı dili konuşan insanlar ve daha birçok şeyle karşılaştım. Tabi tüm bunlar tedirgin olmam için yetti de arttı. Neyse ilk zamanlar gerçekten zorluk yaşadım. Yani en azından 1-2 hafta kadar bir zorlanma oldu, zamanla ortama alışınca kendimi eğitime daha fazla vermeye başladım. İlk bir ay içerisinde anlayabilecek kapasiteye geldiğimi söyleyebilirim. Yani dili ne şekilde daha pratik seviyeye getirebileceğim hakkında temel bilgilere sahip olmuştum. Amerika dil okulları gerçekten de tavsiye edildiğinden çok daha fazlasını sunuyor desem yeridir. Bu işi gerçekten çok iyi bir şekilde başarıyorlar.

İkinci aşama çok daha isabetli

Zaman artık su gibi akıp geçiyordu. İngilizce konuşmaya başlamıştım bile. Doğrusu, şirketin işlerinden dolayı buraya gelmek zorunda kalmasam ve daha geniş bir zamanım olsa herhalde buraya yerleşmeyi bile düşünüyordum. Özellikle de eğitim sürecinde tanıştığım insanlar, ortam ve sosyal çevre gerçekten de dil öğrenmem için büyük ölçüde faydalı olmuş ve ben de bu yüzden burada kalmak istiyordum ancak dediğim gibi iş eksenli gelmiştim buraya. Amerika dil okulları konusuna geri dönecek olursak, kesinlikle öğrenmek isteyenler için tavsiye edeceğim ilk yerlerdir. Daha temelinden en sonuna kadar, her şeyi sindire sindire öğretiyorlar, eğitmenleri gerçek anlamda bu işi çözmüşler. İlerleyen zamanlarda dili daha pratik bir seviyeye getirdiğimde bunu çok daha iyi anlamıştım. Karar vermemiz bir hayli zaman almıştı, herkes farklı bir yer öneriyordu. Kimi Türkiye’de eğitim kurumlarının daha sağlıklı olacağını söylerken kimi daha farklı yerler öneriyorlardı. Ancak sonuçta dilin anayurdunun bu iş için çok daha uygun olacağına karar vermiştik. Doğrusu dil okulları konusunda bize yol gösteren sitenin de hakkını yememek lazım. Çünkü bizden ziyade onlar daha fazla bilgi sahibiydiler.

Dil öğrenmek isteyenlere öneriyorum

Benim gibi çalışan veya iş sahibi olup da İngilizce öğrenmek isteyenlerden iseniz kesinlikle tereddüt etmeden tercihinizi Amerika dil okulları yönünde yapmanızı öneriyorum. Tabi bunun için gerekli araştırmalarınızı yapmadan karar vermeyin. Belki benim tercih ettiğim okul sizin için de aynı özelliklere sahip olmayabilir. Ancak temel olarak bu işin pirlerinin Amerika’da olduklarını söyleyebilirim. En iyi eğitmenler, en iyi şekilde dil öğretenler ve daha fazlasını bir arada bulacağınız ülkede, kendinizi hem yabancı hissetmeyeceksiniz hem de beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Zamandan kazanmak, dil eğitiminde başarının seviyesini üst sıralara çıkartmak ve daha fazlasına sahip olmak için yapmanız gereken tek şey uygun bir internet sitesinden okullar hakkında ve okulların eğitimi hakkında gerekli araştırmaları yapmak olacaktır.

http://alternatifecs.com/amerika-dil-okullari/

241
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS