• Dışişleri Bakanı'ndan son referandum anketi
  • Yunan hastalar Türkiye'ye geliyor
  • Erdoğan: Galatasaray'ın kararını hafif buluyorum
  • Erdoğan noktayı koydu: ''İspat et istifa edeceğim''
  • Başbakan'dan flaş seçim barajı açıklaması

BOYA SÖKÜCÜ NEDİR, NE İŞE YARAR?

Boya sökücü nedir, ne işe yarar?

Boya çözücü maddeler her yerde bulunuyor. Evinizde iş yerinizde ya da başka bir yerde hatalı olan boyaları silme işleminde kullanabilirsiniz.

Hatalı boyaların çok kısa sürede kusursuzca çıkarılması işlemini gerçekleştiren boya çözücüler çok işe yaramaktadır. Genel olarak sanayi tipi iş yerlerinde parçaların ve üretilen ürünlerin boyalarının çıkarılması için kullanılır. Bunun dışında araba boyanan yerlerde de boya çözücü kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Arabanın istenmeyen parçalarına bulaşan boyaların çıkartılması işlevinde işe yaramaktadır. Arabalar için daldırma boya çözücü ve asidik boya çözücü adında boya sökücü çeşitleri vardır. Bunların dışında aynı zamanda da jant üretiminde hatalı boyaları sökmek için jant boya sökücü bulunmaktadır.

Kimyasal maddelerin kullanıldığı geniş bir sanayi bulunmaktadır. Bu kullanım alanında alınacak boya sökücüler de iyi işlev görmeli ve yüzeye zarar vermeden temizleme işlemini gerçekleştirmelidir. Bu yüzden birçok yerde satılan bu ürünlerin etkili kimyasal malzemeler barındırdığına dikkat etmek gerekir.

Bütün kullanım alanlarına göre boyalarda farklılık göstererek ayrılır. Endüstriyel boya sökücü, daldırma boya sökücü, jel boya sökücü, yağlı boya sökücü, cila sökücü, beton için boya çözücü, cam boya çözücü ve son olarak da askeri tesisler için boya çözücü bulunmaktadır. Her alan için farklı kimyasal malzemeler barındıran boya sökücü kullanılır.

Bu malzemeleri kullanmak günlük hayatta size birçok avantaj salar. İşinizin daha temiz ve görünümü güzel olmasını aynı zamanda da iş yapılan yüzeyin çok güzel görünmesini kirli görüntü bırakmamasını sağlar. Boya bulunan yüzeyi zımpara, boya sökme makinesi, ıspatula gibi aletler ile çıkartmaya çalışırsanız sadece zarar vermiş olursunuz. İçerisinde birçok etkili kimyasal bulunan bir boya sökücü kullanmak daha akıllıca bir hareket olacaktır.  İçerisinde bulunan kimyasal ürünler sayesinde yüzeyi boyadan çok kolay temizleyebilen bu malzemelerden elleri ve cildi de korumakta fayda var. Cildin tahriş olmasını ve geri dönüşü olmayan izler oluşmasına neden olabilir.

boya-sokucu-001.jpg

Yukarıda saydığımız boya çözücü ürünler kullanılacak malzemenin boyutuna konumuna bağlı olarak değişebiliyor. Bir yerde sabit olan ve ovalama zor olan yerlerde jel boya sökücü kullanmak daha kolay oluyor.

825
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS