• Tacizci adama linç girişimi !
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • Bakan Soylu söz verdi ''Hesabını ödeteceğiz''
  • Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı

BOZCAADA’DA GEÇEN YAZ

Bozcaada’da Geçen Yaz

Bozcaada, ismiyle bile merak uyandıran bazen de neredeydi burası denilen bir yer..

Çanakkale’nin bir ilçesi olan ve ülkemizin üçüncü büyük adası olma özelliğini taşıyan son zamanların popüler tatil bölgesi. Adaya ulaşmak için çıktığınız yolculuk başlı başına bir heyecan ve macera. Çanakkale merkezinden yaklaşık 50 km mesafedeki Geyikli iskelesinden kalkan feribot sizi Bozcaada’ya ulaştırıyor. Yaklaşık 30 dakika süren yolculukta 3.4 deniz mili (6 km) mesafe katediyorsunuz.

Artık geleneksel hale gelen ve her sene Mayıs ayının başlarında düzenlenen New Balance Koşusu ile sezonu açan Bozcaada bu yıl da 14 Mayıs’ta dünyanın her yerinden koşucuların ve yerel halkın katılımı ile tatilcilere merhaba dedi. Sezon içerisinde birçok etkinliğin gerçekleştiği ve özellikle bu zamanlarda tatilcilerin adaya akın ettiğini söyleyebiliriz. Bu yıl ikincisi düzenlenen Tiyatro Festivali 25-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti ve yeni sayılabilecek bir etkinlik olmasına rağmen birçok tiyatro severi Bozcaada’ya çekmeyi başardı. Bunları Haziran ayı içerisinde Uçurtma Şenliği, Temmuz ayında Ayazma Panayırı, Ağustos ayında Ozanın Günü ve Homeros Okumaları takip etmektedir.

Etkinliklerin gerçekleştiği tarihlerde bir yoğunluk mevcut evet ancak hafta sonları ve bayramlarda da Bozcaada ve Bozcaada Otelleri dolup taşmaktadır. Adada en çok adını duyuran tabir yerindeyse Bozcaada’nın tıklım tıklım olduğu etkinlik ise Eylül ayı başlarında yapılan ve Bozcaada’nın sembollerinden üzüm bağlarında gerçekleşen Bağ Bozumu Festivali. Bu yıl 2-4 Eylül tarihleri arasında yapılan 18.Bozcaada Bağ Bozumu Kültür ve Sanat Festivali yine büyük ilgi gördü. 10 bini aşkın katılımın olduğu ulaşan bilgiler arasında. Özellikle Bozcaada Bağ Evleri misafirlerine Festival havasını en iyi şekilde yansıttı. Eylül ayı sonralarında gerçekleşen ve son yıllardaki katılım oranı ile Bağ Bozumu Festivali’ne rakip olacak bir diğer önemli etkinlik ise Yerel Tatlar Festivali.  24-25 Eylül tarihlerinde gerçekleşen organizasyonda yine binlerce kişiyi misafir eden Bozcaada, meraklılarına yerel tatlarını, ada mutfağını ve organik reçellerini tanıttı.

Dolu dolu bir yaz sezonu geçiren Bozcaada için siz artık sezon bitmiştir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali ile ada halen misafirlerini, ekoloji meraklılarını ve festival severleri bekliyor.

420
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS