• Tacizci adama linç girişimi !
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • Bakan Soylu söz verdi ''Hesabını ödeteceğiz''
  • Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BÜYÜKŞEHİR ETKİNLİĞİNDE MİNİKLER OYUNCAKLARINI KENDİLERİ YAPTI

Büyükşehir Etkinliğinde Minikler Oyuncaklarını Kendileri Yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Yenimahalle Kültür Merkezi'nde geri dönüşüm hakkında bilinçli bireylerin...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Yenimahalle Kültür Merkezi'nde geri dönüşüm hakkında bilinçli bireylerin yetişmesi amacıyla "Geri Dönüşüm Oyuncağımı Kendim Yapıyorum" etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlikte, 8-14 yaş arası çocuklar ilk olarak dönüştürülebilen maddelerin tekrar kullanılması ile ilgili bilgi edindi. Ardından evlerinden getirdikleri geri dönüşüm malzemelerinden kendilerine oyuncaklar yaptı. Bir saatlik sürede ellerindeki malzemelerle ne yapacaklarını tasarlayan çocuklar, pet şişelerden araba, süt kutularından bebek yaptı. Çoğu malzemeyi ortak kullanan çocuklar paylaşmanın güzelliğini de öğrendi. Çocukların geri dönüşümden yaptıkları oyuncaklar, iki hafta boyunca Yeni Mahalle Kültür Merkezi Fuaye Salonu'nda sergilenecek.

HAYAL GÜÇLERİ GELİŞİYOR

Etkinlikle ilgili bilgi veren Yeni Mahalle Kültür Merkezi Birim Sorumlusu Mesut Şen "Evde kullanılmayan eşyaları ve geri dönüşüm malzemelerini değerlendirmek, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak için çocuklarımızı bilinçlendirmek istedik. Böylece çocuklarımız hem hayal gücünü geliştiriyor hem de paylaşma bilinci kazanıyor. Çocuk elindeki malzemeler ile ne yapabilirim diye düşünüyor ve hakikaten çok güzel oyuncaklar tasarlıyor" dedi.

EĞLENCELİ DAKİKALAR

Hayal güçlerini kullanarak kendi oyuncaklarını yapmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, eğlenceli dakikalar geçirdiklerini söyledi. Süt kutusundan bebek tasarladığını söyleyen çocuklardan Mevlüde Atalar, "Değişik olsun diye onun yatağını yaptım. Kendi oyuncağımı kendim yaptım. Eve gittiğimde oyuncağımla oynamak için sabırsızlanıyorum" dedi. Güzel bir etkinlik olduğunu belirten Cihat Toptaş ise, "Hafta sonu tatilimi geri dönüşüm malzemelerinden oyuncak yaparak geçirdim. Arkadaşlarımız ile birlikte malzeme kardeşliği yaparak kendi oyuncaklarımızı paylaştık. Pet şişe, bant, sünger ve düğmelerden hayalimdeki oyuncağımı tasarladım. Çok eğlendim" diye konuştu.

İHA
44
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS