YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BÜYÜKŞEHİR STRATEJİK PLAN İÇİN ÖDEMİŞ’İN NABZINI TUTTU

Büyükşehir Stratejik Plan İçin Ödemiş’in Nabzını Tuttu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün birlikte sürdürdüğü Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam...

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün birlikte sürdürdüğü Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam Stratejisi çalışmaları Ödemiş'te düzenlenen çalıştay ile devam etti.

Küçük Menderes Havzası'ndaki sekiz ilçenin potansiyelini ortaya çıkartarak, yerel ve çevresel değerleri koruyup ekonomik ve sosyal kalkınma için strateji belirlenmesini hedefleyen strateji çerçevesinde, Ödemiş'te Belediye Nikah Sarayı ve Kongre Merkezi'nde çalıştay düzenlendi. Çalıştaya Ödemiş'teki resmi kurumların amir ve temsilcileri, oda, kooperatif ve dernek başkanları, işadamları, esnaflar, basın mensupları ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Üniversitesi'nden akademisyenler katıldı.

Proje sorumlusu İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Koray Velibeyoğlu, çalıştay öncesi katılımcılara bilgiler verdi. Bayındır, Beydağ, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Selçuk, Tire ve Torbalı ilçelerinde düzenlenecek çalıştayların ardından 11 Mayıs'ta İzmir'de bu ilçelerin temsilcilerinin katılımıyla ufuk taraması düzenleneceğini ifade eden Velibeyoğlu, çalıştay ve ufuk taramasından elde edilen veriler ışığında sürdürülebilir kalkınma için strateji belirleme aşamasına geçileceğini kaydetti. Yenilik ve girişimcilik, tarım, turizm, yerleşim yapısı ve kültür, çevre ve su kaynakları ve enerji çalışma gruplarının oluşturulması ile başlayan çalıştayda, sekiz ana soru üzerinden Ödemiş'in röntgeni çekildi. Potansiyelin ve bu potansiyele yönelik tehditlerin ortaya konulduğu çalışmada, katılımcılara gelecekte Ödemiş'i görmek istedikleri nokta soruldu.

İHA
37
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS