• TSK PKK'ya bomba yağdırdı
  • Antalya'da Milli zafer !
  • ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
  • Ege'de büyük facia ! Cesetleri kıyıya vurdu
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

BÜYÜKŞEHİR VE AÜ’DEN BALIK ŞENLİĞİ

Büyükşehir Ve Aü’den Balık Şenliği

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 4. Balık Ekmek Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 4. Balık Ekmek Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Havuzbaşı Kent Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlar, kendilerine ikram edilen balık ekmek ile birlikte güzel bir bahar günü yaşadı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, etkinliğe katkı sunan Ege İhracatçılar Birliği ve Yaşar Holding'in yetkililerine teşekkür etti. Başkan Sekmen, şöyle devam etti: "Denizden uzak bir bölgede yaşıyoruz. Ama akarsularımız var. Buralarda tatlı su balığı yetişebilir. İnşallah bundan sonra Su Ürünleri Fakültesi ile beraber tatlı su balıklarını çoğaltma ve halkımıza sunma konusunda girişimlerimiz olacak. Burada güzel bir balık ziyafeti oldu. Emeği geçenler teşekkür ediyorum. Halkımız arasında bir kaynaşma oldu. Çok lezzetli bir ikram oldu. Halkımıza gösterdikleri bu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra bir hamsi festivali ve balık de festivali yapacağız. Erzurum Büyükşehir Belediyesi 7 / 24 sahada çalışıyor. Bakınız bütün ilçelerimizde, mahallelerimizde, il merkezimizde yoğun bir hizmet yürütüyoruz. Arzumuz; şehrimizde her alanda birlik, beraberlik ve bütünlüğü sağlamaktır. Anadolu'nun kadim vilayetlerinden serhat şehrimiz Erzurum'u hep birlikte kalkındıracağız. Bu yıl Erzurum'un kentsel dönüşümde, yatırım ve atak yılı olacak. Bu anlayışla bu yıl çok sayıda özel sektör ve kurumlarımız konut yapacak. Vatandaşlarımız da bunlardan istifade edecek. Şehrimiz her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. İnşallah yatırımlarla daha da büyüyeceğiz." Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Atamanalp da, "Sayın Başkanımıza ev sahipliğinden ötürü teşekkür ediyoruz. Ege İhracaatçılar Birliği sağ olsunlar sponsorluk teklifimizi kırmadı. İzmir'den Erzurum'a 4 bin balık gönderildi. Yetiştiriciliği yapılan en kaliteli balık türü olan çipurayı bizden esirgemediler. Bu aktivitelerde ki hedefimiz; Erzurum'da kişi başına tüketilen balık miktarı istenilen düzeyde değil. Bunu daha üst seviyelere taşımak için sağ olsun Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız teklifimizi kırmadı. Bundan sonra bunu daha yaygınlaştırıp, Erzurum insanına daha sık bir şekilde balığı tattırmak istiyoruz" dedi.

İHA
60
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS