• Darbeci komutandan kan donduran emir
  • ABD'nin cihaz yasağı misilleme mi ?
  • Kılıçdaroğlu: ''Kaybeden tek ülke Türkiye'dir''
  • 9 günlük bebeği 4 bin liraya satmışlar !
  • İngiltere'de terör saldırısı

CANLI BORSA NEDEN ÖNEMLİDİR?

Ekonomiye merak duyan insanların kulaklarının aşina olduğu ancak, ne anlama geldiğini bilmediği ekonomi terimlerinden birisi borsa olmuştur.

Borsa insanların para kazanmak, parasının değerini yükseltmek için yaptığı para kazanım yöntemidir. Dünya da gelişmiş birçok ülkenin en az bir tane borsası bulunur. Borsa birikimleri değerlendirip kazanç elde etmek isteyen insanların oynadığı bir uygulamadır. Borsa’dan para kazanmak için öncelikli olarak borsanın ne olduğunu bilmek gerekir. Borsa ekonomi hayatında ticarete konu olan malların alım-satım işlemlerinin yapıldığı kurumsal piyasa olarak isimlendirilir. Her borsanın kendine göre kurumsal bir kimliği ve buna göre müşterisi vardır.

Dünya Ülkelerinde Borsa

Bunlara örnek olarak İstanbul ve New York borsasını önerebiliriz. Borsa, ticarete konu olan malların alınıp satıldığı merkez olduğu için sektörde büyük Pazar olarak nitelendirilebilir. Borsanın işleyişi ve kavramsal yapıları vardır. Borsanın alt grup unsurları da göze çarpar. Bunlardan birisi olan canlı borsa, alışveriş işlemlerinin anında yapılması şeklidir. İlgili firmalardan aldığını ürünlerin canlı borsa takibi alışveriş konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Alış ve satış rakamlarının yer aldığı sektörde ara değerleri bilmeniz kar zarar durumunuza görmenizi sağlar. Borsa oynayan insanların temel prensipleri fiyatlar düşükken satın alınması, yükselince de satılmasıdır.

Borsada Düşme ve Yükselme Nedenleri

Borsa konusunda deneyim yaşayacak insanların borsa konusunda yeterli bilgiye sahip olmaları neticesi oynamaları önerilir. Aksi halde yüksek oranda para kaybı kısa zaman içerisinde yaşanır. Borsa da ani yükselmeler ve düşmelerin yaşanması söz konusudur. Bu borsa tutkunlarının karşılaştığı konulardan birisidir. Ancak borsa konusunda hiç deneyim olmayan insanların canlı borsa ve diğer konularla ilgili bilmesi gereken temel şeyler. Öncelikli olarak ülkemizde bu dünya ülkelerinde borsa belirli zaman dilimi içerisinde açılır ve buna göre döviz ve ons fiyatları belirlenir. Ülkemizde 09.15 te başlayan borsa 12.30’a kadar devam eder. Bu zaman dilimi borsa tutkunları arasında seans olarak nitelendirilir. 14.00 ‘de başlayan ve 17:40 da kapanan ise ikinci zaman dilimi borsa olup, kapanış borsası olarak nitelendirilir.

Bazı insanlar borsadan daha fazla para kazanmak için sosyal medya ve tüyo veren bazı internet adresleri ile ilgilenir. Borsa ilgili borsa merkezlerinden olduğu gibi internet üzerinden de oynana bir oyundur. İnternet üzerinden yapacağınız başlangıç borsa oyunu için 100 TL yatırmanız yeterli olacaktır. Canlı borsa oynamak isteyen ve dışarı çıkacak zamanı pek fazla olmayan insanlar internet üzerinde yer alan canlı borsa internet adreslerini takip ederek anlık gelişmeler doğrultusunda edindikleri kararlar neticesinde borsa oynarlar. Bu internetlerde en çok oynana sayfalar, en düşen ve yükselen borsa işletmeleri, yapılan yorumlar yer alır. Canlı borsa sayfalarında oynamak borsaya oynamaya merak duyan insanlar için büyük kolaylıktır. Forex nasıl oynanır merak edenler yazımıza göz atabilir.

Canlı Borsa Nasıl Takip Edilir

Borsa da önemli gelir elde etmek için piyasa iyi şekilde takip etmek gerekir. Borsa hakkında yeteri bilgi sahibi olmayan insanların canlı borsa oynamak ve borsa gelişmelerini takip etmek yapması gereken güvenilir sağlam ve hızlı internet adresi seçmesi gerekir. Bunun için de borsa tutkunlarının canlı borsa için en çok ziyaret ettiği internet adresi  http://www.ekonomidebugun.com internet adresi olmuştur. Ekonomide gelişmeleri anında öğrenebileceğiniz internet adresi günün her saati borsa severlerin hizmetine sunulmuştur. En yeni borsa ve firma bilgilerinin yer aldığı internet adresi ülke genelinde birçok borsa tutkunun severek takip ettiği internet adresi olup, kendinizi borsaya nasıl hazırlayacağınız, piyasa hakkında nasıl bilgi sahibi olacağınız konusunda geniş bilgiler yer alır. Demo hesaplarla borsa incelemesi yaparak borsa deneyiminizi ölçebilir buna göre işlem yapabilirsiniz.

 

165
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS