• Amerika-Rusya PYD ile kol kola
  • Sosyal medyada linç ettiler
  • Şehidi pasta yaptılar
  • Bakan'dan kıdem tazminatı açıklaması
  • TSK PKK'ya bomba yağdırdı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CEBİMİZDEKİ TEKNOLOJİ: MOBİL UYGULAMALAR

Cebimizdeki Teknoloji: Mobil Uygulamalar

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) İnternet Haftası Etkinlikleri devam ediyor.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) İnternet Haftası Etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Yeşiloba Yerleşkesi'nde Botanik Yazılım'ın Kurucusu Ahmet Yasin Ak tarafından "Mucitliğe Giriş – Mobil Platform" konulu bir konferans düzenlendi.

Teknolojinin cebimize kadar girdiği günümüzde mobil uygulamalar hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Botanik Yazılım'ın Kurucusu Ahmet Yasin Ak, ABTÜ'de verdiği konferansta mobil uygulamaların gelişim sürecini ve mobil uygulamalar üzerinden para kazanma yollarını anlattı. Günümüz teknolojisinde mobil uygulama geliştirmenin çok zor olmadığını belirten Ak, "Çok fazla teknik bilgiye sahip olmaksızın internet üzerinden ücretsiz yazılımlar indirerek herkes mobil uygulama yazabilir. Ancak, yazdığınız uygulamadan para kazanmak istiyorsanız daha dikkat çekici, arayüzü göze hoş gelen, kullanıcı dostu uygulamalar geliştirmelisiniz. Android, IOS ve Windows Phone gibi platformlar bu uygulamalarınızı kontrol edip kullanıcıların beğenisine sunar. Uygulamadan para kazanmanın iki yolu var. Uygulamayı ücretli yaparsanız saydığımız platformlar her satıştan belirli bir payı kendilerine alır. Daha çok kullanılan yöntem ise uygulamayı ücretsiz yapıp reklam alarak para kazanma yöntemidir. Bu yöntemde reklam görüntüleme sayısı esas alınarak kazanç sağlanır. Uygulamanız ne kadar ilgi görür, ne kadar çok indirilir ve kullanılırsa o oranda para kazanırsınız. Milyonlarca mobil platform kullanıcısından bahsediyoruz. Bu, hiç de azımsanacak bir rakam değil" şeklinde konuştu.

Uygulama geliştirme teknolojisinin dünyada pek çok pazarı olduğunu belirten Ahmet Yasin Ak, konferansında robotik teknolojilerde kullanılan basit işlemcileri ve üç boyutlu yazıcı teknolojisini anlatarak katılımcıları bilgilendirdi. Öğrenciler, ilgilerini fazlasıyla çeken bu konu hakkında Ak'a sorular sorarak merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldular.

Konferans sonunda yapılan çekilişte öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılırken, ABTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Aksoy, katkılarından ötürü Ahmet Yasin Ak'a ABTÜ adına bir teşekkür belgesi verdi.

İHA
76
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS