YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÇERÇİOĞLU, ÜRETİCİYE DESTEK İÇİN 35 TON PORTAKAL SATIN ALDI

Çerçioğlu, Üreticiye Destek İçin 35 Ton Portakal Satın Aldı

Geçtiğimiz yıl Aydın'daki portakal, patates ve nar üreticilerinin tarlada kalan mahsullerini büyükşehir olarak satın alarak Aydınlılara ulaştıran Aydın...

Geçtiğimiz yıl Aydın'daki portakal, patates ve nar üreticilerinin tarlada kalan mahsullerini büyükşehir olarak satın alarak Aydınlılara ulaştıran Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, üreticinin yanında olmaya devam ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu kez Pamukören üreticisinden aldığı 35 ton portakalı 6'şar kiloluk torbalar halinde il genelinde vatandaşlara dağıtıyor.

2015 yılında, Sultanhisar, Atça ve Kuyucak'ta zor durumdaki portakal üreticilerinin elinde kalan 52 ton portakalı 10 bin aileye ulaştıran Başkan Çerçioğlu, Bozdoğan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile imzalanan protokolle üreticinin 100 ton patatesi, 5'er kiloluk torbalar halinde Aydın İl genelindeki 20 bin aileye dağıtmıştı. Emeği tarlada kalan Karacasu'daki nar üreticisinin de imdadına yetişen Başkan Çerçioğlu, kilosu 70 Kuruştan 60 ton nar alarak 5'er kiloluk paketler halinde vatandaşların tüketimine sunmuştu.

Üretici ve halkın faydasını aynı potada buluşturmaya devam ettiklerini kaydeden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, üreticiyi asla sahipsiz bırakmayacaklarını söyledi.

Başkan Çerçioğlu, " Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik hizmetlerimize devam ediyoruz. Birinci önceliğimiz vatandaşımıza dokunabilmek, katkı sağlayacak hizmetleri en kısa sürede sunabilmektir . Yaptığımız bu alımlarla üreticimize destek olurken, zor ekonomik şartlar altındaki vatandaşlarımızın da bir nebze olsun yanında olabilmeyi amaçlıyoruz. Üreticimizden aldığımız 35 ton portakalı il genelinde vatandaşlarımıza dağıtarak tarladaki emeğin heba olmayarak vatandaşımızla buluşmasının mutluluğunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

İHA
89
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS