• Bulgaristan'a oy kullanmaya giden Türklere çirkin taciz
  • İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÇERKEZKÖY DEVLET HASTANESİ’NİN MR PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin Mr Problemi Çözüldü

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yakın zamanda açılışı beklenen yeni devlet hastanesi binasında, mevcut hastanede olmayan MR hizmeti verilmeye başlandı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yakın zamanda açılışı beklenen yeni devlet hastanesi binasında, mevcut hastanede olmayan MR hizmeti verilmeye başlandı. Hastane yetkilileri, yeni binada hizmete başlayan MR ünitesi sayesinde MR için Çorlu ya da Tekirdağ'a gitmek zorunda kalan hastaların bu sorununun ortadan kalktığını kaydetti.

Hastanenin yeni binasında çalışmaların yüzde 99 oranında tamamlandığını ifade eden Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Necati Karaoğlu, "Yeni binanın proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ekim 2013 tarihinde yer teslimi yapıldı ve 1 ay sonra da hafriyat çalışmalarına başlandı. 18 Nisan Pazartesi günü geçici kabulün tamamlanması için Ankara'dan kontrolörler gelecek. Biz de 15 Nisan Cuma günü itibari ile yeni binamıza taşınma sürecini başlatacağız. Bir ay içinde yeni binamızda hizmet verir hale gelmeyi planlıyoruz" dedi.

MR CİHAZI KURULDU

Başhekim Uz. Dr. Necati Karaoğlu, "Hastanemizin açılışından önce yıllardır MR için Çorlu ve Tekirdağ'a gitmek zorunda kalan hastalarımızı bu sıkıntıdan kurtarmak istedik. MR ünitesi için ihaleye çıktık. Bir firma 3 yıllığına ihaleyi kazandı. Sonrasındaki süreçte 3 ay içinde MR cihazı yeni binamıza kuruldu. Bugün de ilk hastalarımız burada MR çektiriyor. Dolayısıyla yeni binamızda ilk hasta kabulümüzü gerçekleştirmiş oluyoruz" açıklamalarında bulundu.

TRAKYA'DA DAHA GELİŞMİŞİ YOK

MR ünitesinin hasta kabulüne başlaması dolayısıyla Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Dönmez, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Kürşat Koparan, MR Ünitesi Sorumlu Teknikeri Kanber Can ve Hastane Müdürü Yalçın Ay da yeni MR ünitesinde hazır bulundu. MR cihazı hakkında bilgiler veren Çerkezköy Devlet Hastanesi Radyoloji Teknikeri Kanber Can, "Trakya Bölgesi'nde bundan daha gelişmiş bir MR cihazı yok. Tüm çekimlere haiz bir cihaz. Burada halkımıza 7/24 hizmet vereceğiz. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

31 BİN 700 METREKARE KAPALI ALANA SAHİP

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nin yeni binasının 206 yatak kapasiteli olduğunu ifade eden Başhekim Necati Karaoğlu, "Hastanemiz 27 bin 400 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olup, toplam 31 bin 700 metrekare kapalı alana sahiptir. Hastanemizde yenilik olarak MR ünitesinin yanı sıra 5 adet de özel SDL Odası (Sancı-Doğum-Loğusa) bulunuyor. Yeni binamız ile birlikte hastanenin fiziki kapasitesi artacak. Zamanla doktor kadrosu genişleyecek. Halkımıza daha kaliteli sağlık hizmeti verebileceğiz. Yeni bina tüm bölge halkı için hayırlı olsun" dedi.

İHA
124
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS