• İstanbul 11°
 • Ankara 1°
 • İzmir 5°
 • Adana 7°
 • Antalya 6°
 • Bursa 9°
 • Diyarbakır 2°
 • BIST: 83.574
 • Altın: 89,068
 • Dolar: 2,3145
 • Euro: 2,8405
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CHP ÇİĞLİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ÖNDER Ö’NÜN EŞİ SEMA Ö’NÜN İDDİALARI

Çiğli Belediyesi Meclis Üyesi Önder Ö’nün eşi Sema Ö, CHP Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ve eşi Önder O başta olmak üzere içerisinde AK Parti meclis üyelerinin de bulunduğu kişileri ‘haksız kazanç elde etmek, ihaleye fesat karıştırmak’ suçlamalarıyla- Çiğli Belediyesi Meclis Üyesi Önder Ö’nün eşi Sema Ö, CHP Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ve eşi Önder O başta olmak üzere içerisinde AK Parti meclis üyelerinin de bulunduğu kişileri ‘haksız kazanç elde etmek, ihaleye fesat karıştırmak’ suçlamalarıyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti.

Boşanmak isteyen eşinin, bildiklerini söylememesi için kendisini tehdit ettiğini de belirten Sema Ö., can güvenliğinin olmadığı gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda da bulundu.

2012/16946 sayılı kayıt nolu Savcılık dilekçesinde, Sema Ö., Çiğli Belediye’sinde yaşananları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da el yazısıyla yazdığı bir mektupla iletti.

Ö.’nün iddiaları üzerine Cumhuriyet Savcılığı bugün itibariyle adı geçenleri dinlemek üzere ifadeye çağırmaya başladı. İlk ifadeyi CHP’den AK Parti’ye geçen Emine Belge, bugün öğleden sonra verecek.

İddialarla ilgili Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, CHP’li Meclis Üyesi Önder Özdemir, AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz, AK Parti Meclis Üyesi Emine Belge İHA’ya konuştu.

Ö.’nün yedi madde olarak sıraladığı iddialarının ilki Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak hakkında oldu.

Sema Ö., Solak’ın Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un ölümünden sonra, belediye başkanı seçilmek için eşinin de aralarında bulunduğu CHP ve AK Partili meclis üyelerinden destek istediğini ve verecekleri destek karşılığında 2 milyon TL. ödemeyi taahhüt ettiğini iddia etti.

Eşi Önder Özdemir’in elde edilen haksız çıkarları Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ile bölüştüğünü de savunan Sema Ö., “Çiğli Belediyesi’nde usulsüzlük yapan kişi veya tüzel kişiler, eşimle irtibat kurmaktadırlar. Buradan onay aldıktan sonra eşim Önder Özdemir elde edeceği haksız çıkarı başkan Metin Solak ile paylaşıp, bu işleri belediye onayından geçirmektedirler. Örneğin belediyede işe alınacak insanlardan çıkar sağlamaktadırlar. Eşim belediye meclis üyesi olduğu için belediyeye ait olan ihale alamayacağı, taşınmaz kiralayamayacağı çok açık. Ancak Arena Park Kafe, yakını olan Ozan Çelik adına kiralanmıştır. Gerçekte ise bu işyeri eşime aittir” dedi.

İfadelerde adı geçen Sema Ö.’nün eşi suçlamaları kabul etmeyerek, Başkan Solak’ın başkan seçilmesinde AK Partili meclis üyelerinin de oy verdiğini iddia etti ve şunları söyledi: “Eğer gerçekten böyle bir para paylaşılmışsa, paylaşıldığına inanmıyorum. Kesinlikle oy veren 11 AKP’li paylaşmıştır. Öyleyse, AKP İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ve diğer üyeler de almıştır. Savcılık onları da dinlesin. Çok garip değil mi? Diğer oy veren 11 kişi daha var. Ne 70 bin TL’lik arabam, ne 400 bin TL’lik evim var. Mal beyanında bulunmuştum. Savcılık bunu incelesin, yakınlarımın da malları incelensin. Devlete işini ben mi öğreteceğim? Herkesin ki incelensin, ne kadar belediye meclis üyesi varsa, hatta benim gönlümden geçen tüm meclis üyelerinin mal beyanları kontrol edilsin. Eşimle ilgili çok uzun süredir ayrı yaşıyoruz. 11 yıllık evlilik sürecinde, çok uzun süre yaşadık. Normal insanlar gibi evlenmedik. Boşanma davası açtım. Boşanmak için kendisiyle oturup, müzakere yapmak istiyorum. Bunu kanıtlaması lazım. Cep telefonu kayıtlarını savcılığa vermiştir eğer tehdit ettiysem. Şikayet edenin eşim olduğunu bilmiyordum. Neden bu kadar insanı şikayet ettiğini bilmiyorum. Benimle eşim arasındaki sorundur. Boşanmak istememden sonra yaptığı bir şey bu. ‘Senin başını yakacağım’ demişti bana.”

İddialarda adı geçenler arasında partisinin meclis üyeleri de bulunan AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ise “Kimse kimseye çamur atmasın. Önder Beyin kendi eşi böyle bir şeyi gündeme getirmiş ise, bize yamamasın. AK Partililere yamamak istiyor. Bunların huyudur. Alnımız açık, yüreğimiz ak. Biz, ifadeleri tam olarak bilmediğim için, 11 AK Partili meclis üyesinden içinde olan varsa aydınlansın diyoruz. Çıkarsa, biz de gereğini yaparız. Biz onlar gibi tedirgin değiliz. İçimizden bu işin içinde olan varsa da, aydınlanmasını biz de isteriz. Bahsi geçen tüm konularda savcılığı göreve davet ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

2009 yerel seçimlerinde CHP’den belediye meclis üyesi seçilen ancak 2010 yılında belediye başkanlığı seçiminde parti grup kararına aykırı davrandığı için partisinden ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevkedilen daha sonra da AK Parti’ye geçmeye karar veren Emine Belge ise, bugün öğleden sonra Savcılığa ifadeye çağrıldı.

Öğleden sonra Savcıya ifade verecek olan şimdiki AK Partili Emine Belge, iddiaların gerçeği yansıtmadığını savundu: “İddialar kesinlikle doğru değildir. Bugün savcılığa ifade vereceğim öğleden sonra. Asılsız haberden başka bir şey değil. Bu işin içinde kasıt da olabilir. Siyaset yapıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanıyor. Biz de meyve verdiğimiz için taşlanmak istiyoruz. Savcılıkta da bu bilgileri söyleyeceğim. Yok öyle bir şey. Kendi adıma ben kimseden para almadım. Zaten yapım da öyle, mesleğim izcilik. Medya da, ilçe başkanlığı da beni iyi tanır. Doğru siyaset düsturum. Alnım açık. Büyük bir yarası var ki, böyle bir suçlamada bulunmuş. Beni suçlayanlar hakkında dava da açabilirim.”

İddiaların baş aktörü durumundaki Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, kimseye para ya da daire vermediğini, Sema Ö.’nün psikolojik sorunları olduğunu, kendisinden daire istediğini, vermediği için bu şekilde şantaj yaptığını söyledi.

Başkan Solak, Savcılık ifadesinin ardından dava da açacağını söyleyerek, şu açıklamaları yaptı: “Öncelikle bu iftiradan Allah’a sığınıyorum. Bu kadın eşiyle problemler yaşayan, psikolojik sorunları olan, bana abi dediği, çocuklarını muayeneye göndermek istediğim. Söylediklerinin hepsi yalan. Ne benim 2 milyon TL M oldu ne de dağıttı. Allahından bulsun. Başka hiçbir şey demiyorum. Zaman zaman yardıma ihtiyacı olduğu halde, doktor parasını ben ödüyorum. Ben iyi niyetli bir insanım, bu kadına da yardımcı olmaya çalıştım. Bu şantaj değil mi? Kendisine daire vermezsek, bizi yıpratacağını söylemişti. Bu işin içinden yüz akıyla çıkacağım. Kendisiyle ilgili dava açacağım. Gözüme baka baka söylesin de göreyim. Kimseye ev, daire vermedim. Ne DBM ve de Çamlıkent benim. Barış Öncü benim bacanağım değil. Bu insan ahlaksız. Hesabını verecek. Seçim öncesinde para kopartmak için, kendisine menfaat temin etmek istiyordu. Psikolojik problemleri var. Benim kimseye verecek param yok. Kimsenin şantajına boyun eğmeyeceğim. Eşi ona sahip çıkmıyor diye iftira atmak kolay mı? Biz rahatız kardeşim. Savcılık gerekli soruşturmayı yaptıktan sonra, doğrular ortaya çıkacak. Ondan sonra ben ona ve ona akıl verenlere dava açacağım. Önder Özdemir, kimin gizli kasası olabilir? Etrafın yardımıyla yaşayan bir insan. Önder’in ne 400 bin TL’lik dairesi ne de 70 bin TL’lik arabaya biniyor. Bunu size net olarak söylüyorum. Biz devlete ve mahkemeye güveniyoruz. Kendimizden eminiz. Arkasında mutlaka birileri var. Bunlar ortaya çıkacak.”

Kaynak: DHA

190
Güncel Kategorisinden Haberler
 • Zeytinburnu'nda kaza: 1 ağır yaralı

  E-5 Karayolu Ankara istikameti Zeytinburnu mevkisinde meydana gelen trafik kazasında Bekir Yılmaz (53) ağır yaralandı. Kaza, saat 06.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Bekir Yılmaz’ın kullandığı 34 BZ 3251 plakalı otomobil, 34 TP...

 • Kazada yaralananların yardımına köçekler koştu

  Kazada yaralananların yardımına 'köçekler' koştu

  Ankara’da viraja hızlı giren bir araç, başka bir otomobille çarpıştı. Kazada 3 kişi yaralandı. Kaza sonrası yaralıların yardımına ise o sırada oradan geçen dansçı 'köçekler' koştu. Dans kıyafetleriyle dikkat çeken köçekler, sıkışan...

 • Kırıkkale'de trafik kazası: 5 yaralı

  KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de otomobilin yol temizleme aracına çarpması sonucu meydana gelen kazada, 2'si ağır 5 kişi yaralandı.Ömer Topsoy (20) idaresindeki 06 AH 5951 plakalı otomobil, Samsun...

 • Pertevniyal yaya üst geçidi kaldırılıyor

  Fatih Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Pertevniyal Lisesi önü yaya üst geçidinin kaldırılma çalışması başladı

 • İzmir'de cinayet

  Buca ilçesinde marketten içecek gasbetmek isteyen kişiler, işletme sahibinin oğlunu bıçaklayarak öldürdü

 • Manisa'da trafik kazası

  MANİSA (AA) - Turgutlu ilçesinde motosikletiyle park halindeki römorka çarpan genç, hayatını kaybetti.Edinilen bilgiye göre, İbrahim Gün ailesinin 10 gün önce aldığı plakasız motosikletiyle...

 • İzmir-Ankara kara yolunda trafiğe sis engeli

  MANİSA (AA) - Turgutlu ilçesinde etkili olan sis nedeniyle, görüş mesafesinin 5 metreye kadar düştüğü İzmir-Ankara kara yolunda trafik aksadı.Trafik ekipleri, sis nedeniyle görüş mesafesinin...

 • Kanada Diyanet Vakfı kurulması için ilk adım atıldı

  Diyanet İşleri Başkanlığı, Kanada Diyanet Vakfı’nı kurmak için çalışmalara başladı


CIA, Bağdadi'nin beynini yıkamış !Mezarlıkta ayı dehşeti !Tarhan: Bizimkisi ilk görüşte aşk
PKK'dan şok ''silah bırakma'' açıklamasıSüleyman Soylu'dan ilginç Gülen çıkışıTekvandocu öğretmen dövdü, bebeğini düşürdü
Nur Yerlitaş yakışıklıyı kaptıIŞİD'in hapishanesi görüntülendiKavgayı zor ayırdılar
Haber3Group © 2001-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS