• İstanbul 9°
 • Ankara 4°
 • İzmir 15°
 • Adana 18°
 • Antalya 19°
 • Bursa 9°
 • Diyarbakır 10°
 • BIST: 82.497
 • Altın: 98,559
 • Dolar: 2,5465
 • Euro: 2,8320
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CHP ÇİĞLİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ÖNDER Ö’NÜN EŞİ SEMA Ö’NÜN İDDİALARI

Çiğli Belediyesi Meclis Üyesi Önder Ö’nün eşi Sema Ö, CHP Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ve eşi Önder O başta olmak üzere içerisinde AK Parti meclis üyelerinin de bulunduğu kişileri ‘haksız kazanç elde etmek, ihaleye fesat karıştırmak’ suçlamalarıyla
- Çiğli Belediyesi Meclis Üyesi Önder Ö’nün eşi Sema Ö, CHP Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ve eşi Önder O başta olmak üzere içerisinde AK Parti meclis üyelerinin de bulunduğu kişileri ‘haksız kazanç elde etmek, ihaleye fesat karıştırmak’ suçlamalarıyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti.

Boşanmak isteyen eşinin, bildiklerini söylememesi için kendisini tehdit ettiğini de belirten Sema Ö., can güvenliğinin olmadığı gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda da bulundu.

2012/16946 sayılı kayıt nolu Savcılık dilekçesinde, Sema Ö., Çiğli Belediye’sinde yaşananları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da el yazısıyla yazdığı bir mektupla iletti.

Ö.’nün iddiaları üzerine Cumhuriyet Savcılığı bugün itibariyle adı geçenleri dinlemek üzere ifadeye çağırmaya başladı. İlk ifadeyi CHP’den AK Parti’ye geçen Emine Belge, bugün öğleden sonra verecek.

İddialarla ilgili Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, CHP’li Meclis Üyesi Önder Özdemir, AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz, AK Parti Meclis Üyesi Emine Belge İHA’ya konuştu.

Ö.’nün yedi madde olarak sıraladığı iddialarının ilki Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak hakkında oldu.

Sema Ö., Solak’ın Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un ölümünden sonra, belediye başkanı seçilmek için eşinin de aralarında bulunduğu CHP ve AK Partili meclis üyelerinden destek istediğini ve verecekleri destek karşılığında 2 milyon TL. ödemeyi taahhüt ettiğini iddia etti.

Eşi Önder Özdemir’in elde edilen haksız çıkarları Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ile bölüştüğünü de savunan Sema Ö., “Çiğli Belediyesi’nde usulsüzlük yapan kişi veya tüzel kişiler, eşimle irtibat kurmaktadırlar. Buradan onay aldıktan sonra eşim Önder Özdemir elde edeceği haksız çıkarı başkan Metin Solak ile paylaşıp, bu işleri belediye onayından geçirmektedirler. Örneğin belediyede işe alınacak insanlardan çıkar sağlamaktadırlar. Eşim belediye meclis üyesi olduğu için belediyeye ait olan ihale alamayacağı, taşınmaz kiralayamayacağı çok açık. Ancak Arena Park Kafe, yakını olan Ozan Çelik adına kiralanmıştır. Gerçekte ise bu işyeri eşime aittir” dedi.

İfadelerde adı geçen Sema Ö.’nün eşi suçlamaları kabul etmeyerek, Başkan Solak’ın başkan seçilmesinde AK Partili meclis üyelerinin de oy verdiğini iddia etti ve şunları söyledi: “Eğer gerçekten böyle bir para paylaşılmışsa, paylaşıldığına inanmıyorum. Kesinlikle oy veren 11 AKP’li paylaşmıştır. Öyleyse, AKP İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ve diğer üyeler de almıştır. Savcılık onları da dinlesin. Çok garip değil mi? Diğer oy veren 11 kişi daha var. Ne 70 bin TL’lik arabam, ne 400 bin TL’lik evim var. Mal beyanında bulunmuştum. Savcılık bunu incelesin, yakınlarımın da malları incelensin. Devlete işini ben mi öğreteceğim? Herkesin ki incelensin, ne kadar belediye meclis üyesi varsa, hatta benim gönlümden geçen tüm meclis üyelerinin mal beyanları kontrol edilsin. Eşimle ilgili çok uzun süredir ayrı yaşıyoruz. 11 yıllık evlilik sürecinde, çok uzun süre yaşadık. Normal insanlar gibi evlenmedik. Boşanma davası açtım. Boşanmak için kendisiyle oturup, müzakere yapmak istiyorum. Bunu kanıtlaması lazım. Cep telefonu kayıtlarını savcılığa vermiştir eğer tehdit ettiysem. Şikayet edenin eşim olduğunu bilmiyordum. Neden bu kadar insanı şikayet ettiğini bilmiyorum. Benimle eşim arasındaki sorundur. Boşanmak istememden sonra yaptığı bir şey bu. ‘Senin başını yakacağım’ demişti bana.”

İddialarda adı geçenler arasında partisinin meclis üyeleri de bulunan AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ise “Kimse kimseye çamur atmasın. Önder Beyin kendi eşi böyle bir şeyi gündeme getirmiş ise, bize yamamasın. AK Partililere yamamak istiyor. Bunların huyudur. Alnımız açık, yüreğimiz ak. Biz, ifadeleri tam olarak bilmediğim için, 11 AK Partili meclis üyesinden içinde olan varsa aydınlansın diyoruz. Çıkarsa, biz de gereğini yaparız. Biz onlar gibi tedirgin değiliz. İçimizden bu işin içinde olan varsa da, aydınlanmasını biz de isteriz. Bahsi geçen tüm konularda savcılığı göreve davet ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

2009 yerel seçimlerinde CHP’den belediye meclis üyesi seçilen ancak 2010 yılında belediye başkanlığı seçiminde parti grup kararına aykırı davrandığı için partisinden ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevkedilen daha sonra da AK Parti’ye geçmeye karar veren Emine Belge ise, bugün öğleden sonra Savcılığa ifadeye çağrıldı.

Öğleden sonra Savcıya ifade verecek olan şimdiki AK Partili Emine Belge, iddiaların gerçeği yansıtmadığını savundu: “İddialar kesinlikle doğru değildir. Bugün savcılığa ifade vereceğim öğleden sonra. Asılsız haberden başka bir şey değil. Bu işin içinde kasıt da olabilir. Siyaset yapıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanıyor. Biz de meyve verdiğimiz için taşlanmak istiyoruz. Savcılıkta da bu bilgileri söyleyeceğim. Yok öyle bir şey. Kendi adıma ben kimseden para almadım. Zaten yapım da öyle, mesleğim izcilik. Medya da, ilçe başkanlığı da beni iyi tanır. Doğru siyaset düsturum. Alnım açık. Büyük bir yarası var ki, böyle bir suçlamada bulunmuş. Beni suçlayanlar hakkında dava da açabilirim.”

İddiaların baş aktörü durumundaki Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, kimseye para ya da daire vermediğini, Sema Ö.’nün psikolojik sorunları olduğunu, kendisinden daire istediğini, vermediği için bu şekilde şantaj yaptığını söyledi.

Başkan Solak, Savcılık ifadesinin ardından dava da açacağını söyleyerek, şu açıklamaları yaptı: “Öncelikle bu iftiradan Allah’a sığınıyorum. Bu kadın eşiyle problemler yaşayan, psikolojik sorunları olan, bana abi dediği, çocuklarını muayeneye göndermek istediğim. Söylediklerinin hepsi yalan. Ne benim 2 milyon TL M oldu ne de dağıttı. Allahından bulsun. Başka hiçbir şey demiyorum. Zaman zaman yardıma ihtiyacı olduğu halde, doktor parasını ben ödüyorum. Ben iyi niyetli bir insanım, bu kadına da yardımcı olmaya çalıştım. Bu şantaj değil mi? Kendisine daire vermezsek, bizi yıpratacağını söylemişti. Bu işin içinden yüz akıyla çıkacağım. Kendisiyle ilgili dava açacağım. Gözüme baka baka söylesin de göreyim. Kimseye ev, daire vermedim. Ne DBM ve de Çamlıkent benim. Barış Öncü benim bacanağım değil. Bu insan ahlaksız. Hesabını verecek. Seçim öncesinde para kopartmak için, kendisine menfaat temin etmek istiyordu. Psikolojik problemleri var. Benim kimseye verecek param yok. Kimsenin şantajına boyun eğmeyeceğim. Eşi ona sahip çıkmıyor diye iftira atmak kolay mı? Biz rahatız kardeşim. Savcılık gerekli soruşturmayı yaptıktan sonra, doğrular ortaya çıkacak. Ondan sonra ben ona ve ona akıl verenlere dava açacağım. Önder Özdemir, kimin gizli kasası olabilir? Etrafın yardımıyla yaşayan bir insan. Önder’in ne 400 bin TL’lik dairesi ne de 70 bin TL’lik arabaya biniyor. Bunu size net olarak söylüyorum. Biz devlete ve mahkemeye güveniyoruz. Kendimizden eminiz. Arkasında mutlaka birileri var. Bunlar ortaya çıkacak.”

Kaynak: DHA

190


Güncel Kategorisinden Haberler
 • Ödüllü Aşçı İsmail Aydoğaner, Başarılarını Anlattı

  Ödüllü Aşçı İsmail Aydoğaner, Başarılarını Anlattı

  DANİMARKA’da yaşayan ödüllü Türk aşçı İsmail Aldoğaner, Herning şehrinde bir Türk’e ait 'Fiyasko' adlı restoranda konuklarına özel yemekler hazırlayarak meslekteki başarısını bir kez daha ortaya koydu.Danimarka’nın Holsterbro şehrindeki...

 • Norveç Havayolları’nda Pilotların Grevi Hava Ulaşımını Felç Etti

  Norveç Havayolları’nda Pilotların Grevi Hava Ulaşımını Felç Etti

  NORVEÇ Havayolları Norwegian Air’de pilotların grevi hayatı felç etti. 40 pilotun hafta sonu başlattıkları greve çarşamba sabahı 650 pilot daha katılınca Norwegian Air’in tüm seferleri iptal edildi. Yaklaşık 35 bin yolcu, Danimarka, Norveç...

 • Ukrayna Kömür Madeninde Patlama: 32 Ölü (2)

  32 ÖLÜUkrayna Meclis Başkanı Volodymyr Grosyman, ülkesinin doğusunda Donetsk bölgesindeki bir kömür madeninde sabaha karşı meydana gelen patlamada 32 kişinin öldüğünü açıkladı. Bölgedeki Rus yanlısı direniş kuvvetleri ise patlamada...

 • Zeynep Tuğsem Artık Tedavisine Devam Edecek

  Zeynep Tuğsem Artık Tedavisine Devam Edecek

  ERZURUM'da burnunun kenarındaki mercimek tanesi büyüklüğündeki kitle, yanlış tedavi sonucu yüzünün yarısını kaplayan ve maddi imkansızlıklardan dolayı tedavisine devam edemeyen 5 yaşındaki Zeynep Tuğsem Tavşan, yardım sayesinde yeniden...

 • Cenevre Otomobil Fuarı Basına Kapılarını Açtı

  Cenevre Otomobil Fuarı Basına Kapılarını Açtı

  ULUSLARARASI Cenevre Otomobil Fuarı 85’inci kez kapılarını oto severlere açtı.ıyor. Bugün basına açılan fuar yarından itibaren 10 gün süreyle oto severlere ev sahipliği yapacak. Bu yıl fuarda 900 otomobil sergilenecek ve bunlardan 130 tanesi...

 • Gaziantep’te İndirilen Türk Bayrağının Yerine Yenisi Asıldı

  Gaziantep’te İndirilen Türk Bayrağının Yerine Yenisi Asıldı

  Gaziantep’te Can Alevli Ortaokulu’nun bahçesindeki direkten kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce indirilen Türk bayrağının yerine yenisi asıldı.Genelkurmay Başkanlığı, Ocaklar Mahallesi’nde Can Alevl...

 • Öğrenciler Öğretmenleri İçin Yürüdü

  Şırnak İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Methi Seven’in görev yerinin değişmesini protesto eden öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüdü.Şırnak İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Methi Seven’i...

 • Ukrayna parlamentosunda Kırım pankartı

  Milletvekilleri, parlamento salonuna "Kırım Ukrayna'nındır" yazılı pankart astı


Yiğit Bulut o karenin perde arkasını açıkladıEbru Şallı'yı kim ağlattıBilal’e dokunan savcılar yandı
Müjdeyi Bakan verdi: O hayal gerçek oluyorTBMM'de ''Mustafa Kemal’in Askeri'' tartışmasıArkadaşlarının aşklarıyla birlikte
Türkiye güzelinden sürpriz adaylık kararıHilafet toplantısında Atatürk tartışmasıSuriyeli işadamı İstinye'ye talip !
Haber3Group © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS