• PKK'dan kaçan terörist yaşadıklarını anlattı
  • Dursun Özbek'ten Hakan Şükür ve Arif Erdem açıklaması
  • İstanbul'da taksici dehşeti
  • Bakan kıdem tazminatı için yeni tarih verdi
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Hayır'' çadırında
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI KÖSE: TOPUKLULARI ÇIKARIP YALIN AYAK TOPRAĞA BASMA ZAMANI

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Köse: Topukluları Çıkarıp Yalın Ayak Toprağa Basma Zamanı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, "Artık çocuk gelinler olmasın. Terör bitsin, evlatlar ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. İşte tam da...

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, "Artık çocuk gelinler olmasın. Terör bitsin, evlatlar ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. İşte tam da bu sebeple topuklu ayakkabıları çıkarıp yalın ayak toprağa basma, ayakları kanatma zamanıdır" dedi.

CHP'nin 81 ildeki kadın kolları başkanları Eskişehir'de biraraya geldi. Eskişehir'de The Merlot Hotel'de düzenlenen ve 3 gün sürecek olan "CHP Kadın Kolları Eş Güdüm Toplantısı" öncesinde kadın kolları başkanları partileriyle ilgili çalınan şarkılara eşlik edip alkış temposu tuttu. Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse 10 Nisan'ın laiklik ilkesinin kabul edilişinin 88'inci yılı olduğunu belirtti. Köse şöyle konuştu:

"Laiklik, demokratik cumhuriyetin ön koşuludur. Devletin herkese eşit davranması, belli bir dini ve görüşü temsil etmemesidir. Ancak ülkemizde laiklik son yıllarda iktidarın siyasal hedefleri doğrultusunda vahim şekilde değişime uğramış, toplumumuz ayrıştırılmıştır. Kuşkusuz biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak insanların inançlarına değil, inançlarının ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Cumhuriyetin olmazsa olmazı laiklik ilkesinin savunucusu olarak mücadelemize omuz omuza devam edeceğiz."

Fatma Köse CHP'li kadınlar olarak kadın ve erkeğin, hayatın her alanında eşit olduğuna inandıklarını söyledi. Kadına, çocuğa ve dünya üzerindeki bütün canlılara yönelik her türlü şiddete karşı olduklarını ifade eden Köse konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Suistimala hayır diyoruz. Artık çocuk gelinler olmasın. Kız çocukları, çocukluklarını doyasıya yaşasın diyoruz. Terör bitsin, evlatlar ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. İşte tam da bu sebeple topuklu ayakkabıları çıkarıp yalın ayak toprağa basma, ayakları kanatma zamanıdır. Yoksa nasıl helal eder hakkını, cenazesi günlerce sokak ortasında kalıp toprak kokan ana. Yoksa nasıl helal eder hakkını, kınalı kuzusunu şehit veren ana."

FOTOĞRAFLI

DHA
67
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS