• Bulgaristan, Milletvekili Aziz Babuşçu’ya ’giriş yasağı’ koydu
  • Yunanistan adalardaki sivillere silah eğitimine başladı
  • İngiliz Parlamentosu’ndan şok Türkiye raporu
  • Ailesiyle birlikte sokakta kalınca
  • CHP'den sürpriz erken seçim iddiası

CHP'DEN AK PARTİ'YE ''KOALİSYON'' TEKLİFİ

CHP'den AK Parti'ye ''koalisyon'' teklifi

CHP'li Gürsel Erol, Cemaat'in15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Türkiye'de toplumsal bir mutabakat oluştuğunu belirterek, "Meclis'te bulunan tüm siyasi partiler hükümette olmalı" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Cemaat'in15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Türkiye'de toplumsal bir mutabakat oluştuğunu belirterek, "Meclis'te bulunan tüm siyasi partiler hükümette olmalı" dedi. Erol, bu düşüncesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da aktaracağını vurguladı.

Erol, düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye'de yeni bir süreç başlıyor. Siyasi parti içerisinde ve kendi aralarında nezaket ve jeste dayalı bir anlayış hakim olmaya başladı. Ortak aklın geliştiği ve ortak aklın doğrultusunda ülkenin üniter devlet yapısının korunması, demokratik cumhuriyet rejiminin korunması, demokrasinin, laikliğin korunmasıyla ilgili bir ortak akıl ve ortak fikir ortaya konuldu. Bugün sokakta nasıl bir milli mutabakat varsa, vatandaşlarımız arasında siyasi düşünce ayrımı olmaksızın, etnik düşünce ayrımı olmaksızın, laik cumhuriyetin kurulmasına, devletin varlığının ve bağımsızlığının korunmasına ilişkin mutabakat varsa sokakta ve bugün bu milli mutabakat parlamentoda varsa ve parlamentoda bununla ilgili bir uzlaşma varsa, karşılıklı iyi niyet ve jest varsa hükümette de olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

ERDOĞAN'A DA AKTARACAK

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan kurtulmanın tek yolunun milli mutabakatın sağlanması olduğunu vurgulayan Erol, milli mutabakat hükümeti kurulması gerektiğini savundu.

Bu düşüncesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da aktaracağını vurgulayan Erol, şunları söyledi:

"Meclis'te bulunan tüm siyasi partiler hükümette olmalı ve devletin yeniden yapılanmasıyla ilgili suistimale açık olmayan, toplumda yurttaşlarımız arasında herhangi bir kaygıya, endişeye sebep olmayacak, partizan ve siyasallaşan bir devlet yapısı kaygısını yaşamadığımız bir süreci ve geçiş dönemini ancak bir milli mutabakat hükümetiyle sağlayacağımız düşüncesindeyim. Şu anda Türkiye'nin tek çıkış yolunun mutabakat hükümeti olduğuna inanıyorum. Çünkü hala darbe riski geçmiş değil. Gelen duyumlara göre, bireysel suikastlar olabilir, etnik kargaşa ve kaos yaratılarak, toplum iç savaşa sürüklenebilir." 

4682
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS