• Dursun Özbek'ten Hakan Şükür ve Arif Erdem açıklaması
  • İstanbul'da taksici dehşeti
  • Bakan kıdem tazminatı için yeni tarih verdi
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Hayır'' çadırında
  • Marketlerde ve mağazalarda naylon poşet devri bitiyor

CHP'DEN "SINIRDA RAKILI DENETİM" AÇIKLAMASI

CHP'den "sınırda rakılı denetim" açıklaması

CHP Aydın İl Başkanı, "Suriye sınırında rakılı" denetim haberlerine yanıt verdi.

CHP Aydın İl Başkanı "CHP'den Suriye sınırında davullu zurnalı rakılı denetim" haberlerine açıklık getirdi.

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan "CHP'den Suriye sınırında davullu zurnalı rakılı denetim" haberlerine ilişkin, "Gaziantep il başkanımız bizi davet etti, biz de kendisinin davetini kırmayarak oraya gittik. Biz herhangi bir denetime falan gitmedik." dedi.

İnci, kendisinin de fotoğraf karelerinde yer aldığı haberle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı il başkanları toplantısının gerçekleştirildiğini hatırlattı.  Toplantının ardından CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu'nun davetine katıldığını aktaran İnci, "Bu kadar iğrençlik olamaz. Kahramanmaraş’taki toplantımız bitti. O gün Aydın'a dönecektik.  Gaziantep il başkanımız bizi davet etti, biz de kendisinin davetini kırmayarak oraya gittik. Biz herhangi bir denetime gitmedik" diye konuştu.

SÖZ KONUSU OLAMAZ     

İnci, fotoğraflarda yer alan organizasyondan habersiz bir şekilde oraya gittiğini savunarak, "Cumhuriyet Halk Partisi'ne başka malzeme bulamadıkları için böyle şey yapıyorlar. Sanki ülkede terör bitmiş, savaş bitmiş, il başkanlarının yediği yemek ve önlerindeki bir bardak rakı söz konusu olmuş. Biz denetime gideceğiz ve böyle bir şey yapacağız? Böyle bir şey söz konusu olamaz. Bizi böyle şeylerle yıkamazlar." ifadesini kullandı.         

AKŞAM YEMEĞİNDE AĞIRLADILAR

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar da il başkanlığında, belediyenin altyapı çalışmalarına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, Denizli Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinde eşit ve adil davranılmadığını savundu.  Sancar, gazetecilerin habere ilişkin sorusu üzerine, şöyle dedi: "Gaziantep'in, Güneydoğu Anadolu'nun yürekli, sıcak kalpli insanları bizleri akşam yemeğinde ağırladılar. Bizim bir denetim görevimiz yok, yetkimiz de yok. O nereden çıktı bilmiyoruz. Gaziantep'de sadece uçağımızı beklerken mola verdik. Sevdiğimiz dostlarımızla bir akşam yemeği yedik.Olay bundan ibarettir. Denetim görevimiz yoktur kesinlikle."  Sancar, yemekte davul zurna çalınmasının bölgede bir misafirin karşılanmasına ilişkin gelenek görenekten ibaret olduğuna dikkati çekti.

Suriye sınırında denetim ve inceleme için görevlendirilen heyette olduğu iddia edilen CHP İzmir İl Başkanı Güven, CHP Denizli İl Başkanı Sancar ve CHP Aydın İl Başkanı İnci için, Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki sınır kapısında yaptıkları incelemenin ardından sınıra yaklaşık 50-60 metre uzaklıktaki CHP İlçe Başkanı Mehmet Polat'ın evinde davullu, zurnalı sofra kurulduğu iddia edilmişti.     

57ea94cd0f254443e47c96e6.jpg

3385
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS