• Darbenin kilit isimleri mahkemede birbirine girdi
  • Milyonlarca göçmen sınır dışı edilecek
  • Okullarda 3 yeni yabancı dil öğretilecek
  • Minik Irmak'ın babası dehşet saçtı !
  • Türk ve Yunan savaş gemileri karşı karşıya geldi
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CİDE’DE POLİS TEŞKİLATININ 171. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Cide’de Polis Teşkilatının 171. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Kastamonu'nun Cide ilçesinde polis teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü için kutlama programı düzenlendi.

Kastamonu'nun Cide ilçesinde polis teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü için kutlama programı düzenlendi.

Polis Teşkilatının 171. Kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Cide ilçesinde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlandı. Belediye Parkında Saat 11:00'de başlayan kutlama organizasyonunda ilk olarak Atatürk Anıtına, ilçe Emniyet Müdürlüğünün çelengi sunuldu. Çelenk sunma töreninden ardından İlçe Emniyet Amiri Dr. Hamdi Yeşilyurt tarafından günün önem ve anlamı hakkında bir konuşma gerçekleştirildi.

Sonrasında ise polis teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümünü nedeni ile ilçe genelinde ki okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Cide Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri kompozisyon yarışmasında Gül Mercan Yücel, Meryem Ertop, Hazal Gürşen ilk üç dereceyi elde ettiler. Başarılı öğrencilere ödülleri ilçe Kaymakamı Fatih Demir tarafından verildi.

Ortaokullar arası şiir yazma yarışmasında ise Nilsu Kesim (Şehit Necmi Ortaokulu), Nurefşan Ekinci (İmam Hatip Ortaokulu), Kezban Doğan (Toygarlı Ortaokulu) ilk üç dereceyi elde ettiler. Ödüllerini Garnizon Komutan Vekili İbrahim Çolak tarafından verilirken, Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri İlkokullar arası resim yapma yarışmasında Arzu Uyanık, Özgür Altın, Ali Kemal Akkurt ilk üç dereceyi elde ettiler. Ödüllerini ise ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Erdoğan tarafından öğrencilere verildi.

Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Teog ve YGS ilçe birincisi olan başarılı öğrenciler ödüllendirildi. Belediye Parkındaki törenin sonunda ise şiir yazma yarışmasında birinci olan Nilsu Kesim, yazdığı şiirini katılımcılara okuyarak dinleyicilerden tam not aldı. Belediye Parkındaki çelenk sunma töreninden sonra ilçe protokolü ve öğretmenler Emniyet Müdürlüğü binasına geçerek çalışan emekçi ve cesur Türk polisinin gününü tebrik ederek çalışmalarında başarı dilediler. Emniyet Müdürlüğü salonunda katılımcılara ikramda bulunulurken, Emniyet Müdürü Dr. Hamdi Yeşilyurt, katılımcılara teşekkür etti.

Polis Teşkilatımızın 171. Kuruluş yıl dönümünü neden ile düzenlenen etkinliklere İlçe Protokolü ile birlikte okul müdürleri, muhtarlar, Otomobilciler Odası Başkanı Halis İşler, öğretmenler, Yatılı Bölge Ortaokulundan bir grup öğrenci katıldı.

İHA
72
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS