• Viyana'da Türk Büyükelçiliği’ne çirkin pankart!
  • Hakkari'de sızma girişimi: 1 asker şehit, 4 yaralı
  • Türk hacker'lar Apple'a hayatının şokunu yaşattı
  • Kılıçdaroğlu'ndan TSK çıkışı: Beni derinden yaraladı
  • Hakan Şükür'ün orada ne işi vardı ?
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CİDE’YE 40 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAĞIZ

Cide’ye 40 Milyonluk Yatırım Yapacağız

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 2016 yılında sadece Cide ilçesine çeşitli projelerle 40 milyon tutarında yatırımın olacağını belirtti.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 2016 yılında sadece Cide ilçesine çeşitli projelerle 40 milyon tutarında yatırımın olacağını belirtti.

Kastamonu Milletvekili Murat Demir Cide'ye 2016 yılında yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Demir, Kastamonu genelinde DSİ Genel Müdürlüğünün devam eden projelerin yanı sıra, 2016 yılı için İl çapında 19 projeyi yatırım planına aldığını belirterek, Cide ile ilgili şunları ifade etti. "Öncelikle DSİ Genel Müdürlüğünün yatırım programına, Cide sınırları içerisinde bulunan tüm dereleri ve çayları aldırmayı planlıyoruz. Mesela, Fakaz Çayı ile ilgili proje hazırlandı, maliyeti yüksek olması nedeniyle ek programa alınması kararlaştırıldı. Mevcut yatırım programına yetişmedi. Gerekli çalışmalar incelemeler sonunda yatırım programına alınacak. Haziran ayında ek yatırım programına alınacak. Takipçisi olacağız. Yine Irmak Mahallesi ile Kumluca Mahallesi arasındaki Devrekani Çayı ile ilgili de bir projeyi yatırım programına aldıracağız. DSİ Genel Müdürlüğünün hazırlıkları devam ediyor" dedi.

DSİ Genel Müdürlüğünün Kastamonu'nun tüm ilçelerinde devam eden yatırımlarını takip ettiklerini belirten Murat Demir, DSİ'nin 19 adet projeyi 2016 yatırım programına aldığını söyledi. Ayrıca yakın zamanda Kastamonu'nun tüm ilçelerinde yapılacak yatırımlar ile ilgili basına bilgilendirme toplantısı yapacağını belirtti. AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, DSİ Genel Müdürlüğünün yatırımları ile birlikte, 2016 yılında Cide'ye toplam 40 milyon TL lik bir yatırımın söz konusu olduğunu belirterek, şunları söyledi;

"Denizkonak köyü balıkçı barınağı, DSİ'nin dere ve çay ıslahı, devlet hastanesi yatırımı, yeni okul binası yatırımı ve İlyasbey köyü balıkçı barınağının onarımı ile ilgili yatırımları üst üste koyulduğunda sadece Cide ilçemize 40 milyonluk bir yatırımın olduğunu görüyoruz. Bu yatırımların programa alınması ve gerçekleştirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu sadece Cide ilçemize yapılacak olan yatırımlardır. Kastamonu'muzun diğer ilçeleri ile ilgili de Bakanlıkların ayrı ayrı yatırım programları var."

İHA
2647
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS