• Tacizci adama linç girişimi !
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • Bakan Soylu söz verdi ''Hesabını ödeteceğiz''
  • Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı

CONTRACTUBEX NEDİR?

Contractubex Nedir?

Contractubex, doktorlar tarafından tavsiye edilen ve oldukça yararlı bir ilaçtır. Hızlı iyileştirme süresi sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça olumlu yorumlar almıştır.

Contractubex sivilce gibi cilt sorununda, ameliyat izlerinin daha hızlı iyileştirilmesinde, vücutta oluşan çatlaklarda ve yara izlerinde kullanılan, iyileşme hızlandırıcı bir üründür. Contractubex, doktorlar tarafından tavsiye edilen ve oldukça yararlı bir ilaçtır. Hızlı iyileştirme süresi sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça olumlu yorumlar almıştır.

contractubex-198862666.jpg

Contractubex’in İşleme Süreci ve Kullanılma Yöntemi

Vücudunuzda bulunan ve memnun olmadığınız izleri oldukça hızlı bir biçimde giderilmesine yardımcı olan bir üründür. Cildin hasarlı bölgesinde kullanıldığı zaman hücrelerin yenilenmesi sürecini hızlandırır ve izlerin kapanması için oldukça etkili bir yöntemdir.

Contractubex’i ameliyat sonrası oluşan izleri ve yaraları gidermek için kullanmak istiyorsanız günde iki kere bu ürünü, vücudunuzun kusurlu bölgesinde kullanmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken bir konu bulunmaktadır. O da doktor tavsiyesine uymalı ve reçetede yazan miktarlarda yara izine uygulamanızdır. Doktorun tavsiye ettiği miktardan daha fazla kullanmanız daha hızlı bir iyileşme sürecini garantilemez. Yara izleriniz eski ve sert izlerse gece kullanımını tavsiye ederiz. Bu tarz yara izlerine sahipseniz gece kusurlu bölgeye bir miktar uyguladıktan sonra gazlı bez yardımıyla yarayı kapatıp iyileşme süresini başlatabilirsiniz. Ancak en garantili çözüm için yara izinin oluşumundan sonra, doktorunuza danıştıktan sonra uygulamaya başlamanızdır. İlacı kullanma süresini unutmanız veya kaçırmanız durumunda bir dahaki kullanma süresine dikkat ederek yara izinize sürebilirsiniz.

Contractubex jelini sivilce izlerini gidermek için kullanmak istiyorsanız gece uyumadan önce yüzünüze sürmenizi tavsiye ederiz. Doktor kontrolünde kullanmanızı tavsiye ettiğimiz Contractubex jel, güneş ışığına hassas bir yapıya sahiptir. Ayrıca bu jelin anında etki etmesini beklemeyin iyileşme süresi uzun bir zaman dilimini alabilir. Ancak doktorunuzla birlikte bu tedavi sürecine kontrol altına alabilir ve hayalinizdeki kusursuz cilde sahip olabilirsiniz. Daha iyi etki etmesini istiyorsanız yüzünüze uyguladıktan sonra masaj yöntemiyle cilde iyice yedirmeniz gerekmektedir.

yara-ameliyat-izi17090702.png

Contractubex Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Contractubex jel vücut yüzeyine uygulanan bir ilaçtır. Bu kullanım alanı dışında başka bir alanda kullanılmaması gerekmektedir. Contractubex jel gözünüze ya da ağzınıza değmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tür bölgelere temas ettiği anda bol su ile yıkamalısınız. Daha sonra doktorunuza başvurarak olabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Bu jeli kendi kafanıza göre, aklınıza estiği gibi kullanmamalısınız. Bu durum hem yanlış bir tedavi süreci olup beklediğiniz iyileşme sürecini sizlere vermezken cildinizde problemler oluşturmasına neden olabilir. Bu nedenle Contractubex jel kullanımına başlamadan önce doktorunuza başvurup kullanmanız gereken miktarı ve yöntemi öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı takip ederek tedavi sürecinizin olumlu sonuçlanmasını garantilemiş olursunuz.

sivilce-izleri-nasil-gecer8229326.jpg

Contractubex Kullanım Alanları

  • Cildin altı kısmında oluşan yumru biçimde olan kitlelerin giderilmesinde kullanılır.
  • Cilde bir rahatsızlık sonucu oluşan izlerin giderilmesinde kullanılır.
  • 65 yaş üstünde bulunan erkeklerin ellerinde bulunan ve hareketi kısıtlayan izlerin giderilmesinde kullanılır.
  • Ameliyat sonrası oluşan izlerde kullanılır.
  • Yanık ve kaza sonucu oluşmuş, estetik açıdan pek hoş durulmadığı düşünülen, kişinin rahatsız olduğu yara izlerinin giderilmesinde kullanılır.
  • Sivilce izlerini yok etmek, giderilmesini sağlamak için kullanılır.

 

4230009-normal31893764.jpg

Contractubex Jelinin Yan Etkileri ve Kullanmaması Gereken Kesim

Contractubex jelinin kullanmaması gereken bir kesim bulunmaktadır. Bunlar hamileler, çocuklar, yeni doğum yapmış kadınlar ve daha halen emziren anneler olmaktadır. Oldukça etkili bir jel olmasından kaynaklı dikkatli kullanılması tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak eğer Parabenlere alerjisi bulunan kesimdenseniz bu ilacı kullanmamalısınız.

Contractubex yara izi giderici jelinin yan etkilerine bakacak olursak yaygın olarak görülenler Skar atrofisi, eritem, kaşıntı, telenjiektazi etkileridir. Yaygın olarak görülmeyen yan etkileriyse cilt atrofisi, ciltte hiperpigmentasyon olarak bilinmektedir.

Jeli kullanmaya başladığınız zaman kaşıntı, kızarıklık gibi etkiler görülmeye başlandıysa ilacı kullanmayı bırakmalısınız. Ayrıca Contractubex jelinin içerisinde bulunan maddelere alerjinizin olup olmadığını bilmelisiniz. Bunu anlamak için jelden bir miktar alıp elinize sürebilir ve beklenmedik bir durumla karşılaşma ihtimalinizin olup olmadığına bakabilirsiniz. Contractubex içerisinde bulunan maddeler Allantoin, Extractum Cepae ve Heparin gibi maddelerdir. Bunlara bakıp alerjinizin olduğu herhangi bir maddenin olup olmadığına bakabilirsiniz.

a112829876.jpg

 

Kaynak: Cilt.Net

1460
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS