YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

ÇUKURHİSAR’DA MOTİVASYON SÖYLEŞİSİ

Çukurhisar’da Motivasyon Söyleşisi

Tepebaşı Belediyesi ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi işbirliği ile Çukurhisar'da bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi işbirliği ile Çukurhisar'da bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çukurhisar Ortaokulu'nda gerçekleşen "Okul ve Ödev Motivasyonu" konulu söyleşinin konuğu Acıbadem Eskişehir Hastanesi Uzman Psikoloğu Yelda Öge oldu. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide ilk olarak motivasyon ve motivasyonu etkileyen faktörlerden bahseden Yelda Öge; öğretmenin, anne, babanın ve öğrencinin tutumunun okul motivasyonunu etkilediğini belirtti. Öge, aileleri tutum konusunda uyararak; "Anne-baba çocuğa sorumluluk duygusu kazandırmadıysa, yani okul yaşantısından önce çocuğun kendi başına bir şeyler yapmasına fırsat tanımadıysa, öğrenci özgüven kazanamamışsa, anne- baba, çocuğun okul ödevleriyle aşırı ilgisiz ya da ilgiliyse, öğrencinin okul motivasyonu düşer. "ifadelerini kullandı.

Ödevlerin, çocuklara disiplinli çalışmayı ve zamanı doğru kullanmayı öğrettiğini söyleyen Yelda Öge, ödevlerin doğru bir şekilde tamamlanmasının çocukların motivasyonunu arttırdığını aktardı.

Velilerin sorduğu soruların cevaplanması ve Tepebaşı Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Şerife Çeliker'in Acıbadem Eskişehir Hastanesi Uzman Psikoloğu Yelda Öge'ye teşekkür etmesiyle söyleşi sona erdi.

İHA
40
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS