• Adana'da kanlı gece ! 5 ölü
  • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
  • PKK'dan kaçan terörist yaşadıklarını anlattı
  • Dursun Özbek'ten Hakan Şükür ve Arif Erdem açıklaması
  • İstanbul'da taksici dehşeti
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

CUMHURBAŞKANINA "TEŞEKKÜR" İÇİN PEDAL ÇEVİREN SURİYELİ AİLE

Cumhurbaşkanına "Teşekkür" İçin Pedal Çeviren Suriyeli Aile

Suriye'deki savaştan kaçarak Mardin'in Midyat ilçesine yerleşen ve sığınmacılara kucak açan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettarlığını göstermek için Ankara'ya gitmek üzere bisikletle yola çıkan Mülhem el Said ve ailesi Kızıltepe'ye ulaştı

MARDİN (AA) - Suriye'deki savaştan kaçarak Mardin'in Midyat ilçesine yerleşen, sığınmacılara kucak açtığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarlığını göstermek amacıyla Ankara'ya kadar bisikletle gitmek üzere yola çıkan Mülhem el Said ve ailesi, Mardin'in Kızıltepe ilçesine ulaştı.

Berçem Mahallesi'ndeki Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü El Bünyan Okulu'na gelen Said ailesi, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilmek üzere öğrencilerden talep ve teşekkür mektupları aldı.

Midyat'a 3 yıl önce yerleşen ve 20 yaşındaki eşi Mey Bserini, çocukları 3 yaşındaki Hamza ve 6 aylık Huzeyfe el Said ile yola çıkan Mülhem el Said, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin misafirperverliğine dikkati çekmek için ailesiyle Ankara'ya kadar bisikletle gitmeye karar verdiklerini söyledi.

Midyat ilçesinden yola çıktıklarını anlatan Said, "Hedefim, Suriyeliler adına Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmaktır. Suriyelilere çok yardımcı olduğu için ona teşekkür etmek istiyorum. Başka kimse onun gibi Suriyelilere yardımcı olmamıştır. Teşekkürün yanı sıra Suriyelilerin yaşadığı sorunları kendisine ulaştırmak istiyorum. Çünkü sorunlarımızla ilgileniyorlar, sorunlarımızı çözüme kavuşturuyorlar." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Said'in eşi Mey Bserini de çocuklarıyla çıktıkları yolculuktaki amaçlarının, Erdoğan’a öğretmen ve öğrencilerin mesajlarını iletmek olduğunu ifade etti.

El Bünyan Okulu Müdür Yardımcısı Hasan Halıd ise "Okulumuza gelerek öğrencilerimizle görüştüler. Sorunlarını yerinde gördüler. Bize bu gördükleri sorunları eksiklikleri Cumhurbaşkanına ileteceklerini belirttiler. Öğrencilerimiz de yazdıkları mektupları Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a iletilmek üzere onlara teslim ettiler. Biz de okulumuz adına onlara teşekkür ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine, Cumhurbaşkanına teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Öğrencilerin talep ve teşekkür dileklerinin yer aldığı mektupları alan Said ailesi, daha sonra Ankara'ya doğru yola çıktı.

AA
89
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS