YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

D-SMART NET’TEN DEV KAMPANYA

D-smart Net’ten Dev Kampanya

-SMART, "İnternet Herkesin Hakkı" kampanyası başlattı. Kampanyanın tanıtımı amacıyla The Marmara Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan D-Smar...

-SMART, "İnternet Herkesin Hakkı" kampanyası başlattı. Kampanyanın tanıtımı amacıyla The Marmara Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan D-Smart İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, Türkiye’de internetle hiç tanışmamış 50 milyon insan bulunduğunu,D-Smart Net ile her evi ve köyü internetle tanıştıracaklarını anlattı.

D-Smart Operasyon Grup Başkanı Cüneyt Türel, D-Smart Pazarlama Grup Başkanı Didem Aksoy, D-Smart Satış Grup Başkanı Birol Çabadak, D-Smart Yönetim Kurulu Üyesi Fazlı Esen ve D-Smart Alternatif Satış Kanalları Direktörü Önder Ünal'ın da katıldığı toplantıda Ali Güven, dünyada internetin ilk kez kullanımının üzerinden 44 yıl, Türkiye yolculuğunun üzerinden ise tam 20 yıl geçtiğini söyledi. Ali Güven, Türkiye’de internetle hiç tanışmamış 50 milyon insan bulunduğunu kaydetti.

Tüm dünyanın global ağa yüksek bir hızla ve kolaylıkla ulaştığını vurgulayan Ali Güven, D-Smart ve D-Smart Net ile her evi ve köyü internetle tanıştıracaklarını anlattı.

İnternet servis sağlayıcılığı hizmetlerine D-Smart Net adıyla devam ettikleri bir yıllık süre içinde internet hizmetlerini geliştirmek için yatırımlarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Ali Güven, şöyle devam etti:

“Türkiye’de şu anda 20 milyonu sabit, 10 milyonu mobil 30 milyon internet kullanıcısı var. 2020 yılında 10 milyon hanede fiber bağlantısı olması bekleniyor. Öncü, yenilikçi yapısı ile alanında fark yaratan D-Smart’ın yanı sıra çok güçlü teknik alt yapıya sahip D-Smart Net ile de önemli potansiyeli bulunan bir pazarın içindeyiz ve her iki markamızla da hızlı büyümemizi sürdüreceğiz. İnternet ve dijital yayıncılık teknolojilerine yaptığımız yatırımlarla her geçen gün hızla büyüyen D-Smart’ın yanı sıra fiber ve ADSL bağlantılarımızla hızlı ve kaliteli internet erişimi sağlayan D-Smart Net markamız ile de -sessiz ve derinden- zirveye yükselişimiz devam ediyor.”

“KAMPANYALARA RAĞMEN 50 MİLYON İNSAN İNTERNETSİZ”

D-Smart Net’in 2012 yılı içinde gerçekleştirdiği hızlı büyümeyi, TV ve internet hizmetlerini bir arada, benzersiz fiyatlarla sunduğu kampanyalar ve limitsiz paketlerle sağladıklarını İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, “Bugün 350 bini aşkın haneye ulaştık. Geniş bant internet pazarında, 2012 yılında D-Smart Net olarak abone sayımızı yüzde 39 büyüttük. Toplam sabit internet pazarında üçüncü internet sağlayıcı olduk. ADSL internet abone sayısında ise TTNET’in ardından ikinci operatörüz. 2012 yılında internet satışlarımızın yüzde 88’i ikili oyun (TV + İnternet) paketlerimizden gerçekleşirken toplam satışımızın yüzde 78’ini ise limitsiz paketler oluşturdu” dedi.

Dünyada internet penetrasyon oranının en yüksek olduğu ülkenin yüzde 93 ile Hollanda olduğunu hatırlatan söyleyen Ali Güven, Hollanda’yı yüzde 88’lik oranı ile Fransa’nın izlediğini, sıralamada, Amerika’nın yüzde 79, İngiltere’nin yüzde 77, Yunanistan’ın yüzde 76, Almanya’nın yüzde 71, İtalya’nın yüzde 53, Türkiye’de de penetrasyon oranının yüzde 40 olduğunu vurguladı.

Türkiye’de 2008 yılında 5.9 milyon internet kullanıcısı bulunduğunu, 2011’de bu rakamın 7.6 milyon kişiye ulaştığını, 2012 yılında ise sabit internet pazarının yaklaşık yüzde 3,5 büyüme göstererek toplam abone sayısının 7,9 milyon olduğunu anlatan İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de herkesi internet sahibi yapabilmek amacıyla bir yıldır, birbiri ardına kotalı ve kotasız fiber internet ile ADSL bağlantısı seçenekleri içeren çok cazip kampanyalar düzenleyerek abone sayımızı hızla artırdık. Ancak ne yazık ki; ülkemizde hala 50 milyon interneti olmayan insan bulunuyor. Bu kampanyamız ile daha geniş kitlelere ulaşarak birçok kişiyi internete kavuşturacağımıza, D-Smart Net markamızı birçok haneye taşıyacağımıza inanıyoruz.”

Asıl hedeflerinin daha önce hiç internet kullanmamış bireyleri internet ile tanıştırmak olarak açıklayan İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, bu kampanya ile internet sahibi olmak isteyenlere en uygun yolu açtıklarını, benzersiz bir fırsatı sunduklarını söyledi.

D-SMART’LI OLANA İNTERNET BEDAVA

24 ay boyunca D-Smart abonesi olmayı taahhüt eden kullanıcılarına, D-Smart NET ile 12 ay boyunca ücretsiz internet hizmeti sunacaklarını belirten İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, “Yeni D-Smart aboneleri, 1 mbps hızında 1 GB kotalı internet paketini bir yıl boyunca ücretsiz kullanabilecek” diye konuştu.

İnternetin herkesin ihtiyacı olduğuna inandıklarını belirten İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, “Ayrıca kampanyamız boyunca, tüm internet tarifelerimizi de yüzde 50 indirimle, ihtiyacına uygun paketler arasından özgürce seçme hakkı ile tercihlere sunacağız. Alt yapı maliyeti nedeniyle kullanımı pahalı olan ama daha kesintisiz ve yüksek hızla internet bağlantısı sağlayan fiberin de herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle fiber bağlantısını da, üstelik limitsiz olarak, ayda sadece 34,50 TL’ye sunacağız” dedi.

“KULLANICI BEKLEDİĞİNDEN FAZLASINI BULACAK”

D-Smart Net‘te kullanıcının her zaman beklediğinden daha fazlasını bulacağını aktaran İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, sadece bireysel pazarda internet erişimi iletmekle sınırlı kalmayacaklarını, geniş bant üzerinden erişim, ses ve görüntü hizmetlerini tek bir elden sunan dijital bir platform yaratacaklarını söyledi.

Güçlü ve doğru adımları atabilmek için teknolojinin toplumsal dönüşümdeki etkilerini iyi gözlemleyip bu rotayı doğru takip etmek gerektiğini söyleyen İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, Türkiye’de uydu dijital TV hizmeti ile internet hizmetini beraber tek faturada sunan (İkili oyun - Double Play) tek şirket olduklarını belirtti. D-Smart ve D-Smart NET markalarıyla alanlarında öncülük etmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Ali Güven, ”Türkiye’ye, abonelerimize teknolojinin getirdiği keyif, konfor, eğlence ve mutluluğu taşıyan, sektöründe farklar yaratan çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz” dedi.

HA (MK)

DHA
369

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS