• Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
  • Adil Gür'den referandum anketi

DARBECİ GENERALİN AĞABEYİ FETÖ MAĞDURU ÇIKTI

Darbeci generalin ağabeyi FETÖ mağduru çıktı

Harp Akademileri'nde görev alan 4 generalle ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminde, Harp Akademileri’nde görev yapan 4 generalin kritik rolünün olduğu ortaya çıktı

Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) püskürtülen darbe girişimine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturmadan çarpıcı ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Soruşturmada Bursa’da yakalanan İlJandarma Komutanı Yurdakul Akkuş’un çantasında yapılan aramada Tuğgeneral Mehmet Partigöz imzalı sıkıyönetim direktifi adlı belge ele geçirildi.

Habertürk'ten Hayati Arıgan'ın haberine göre, Belgenin, direktif ve eklerinde cunta yönetimince kritik kurumlara atamalar yapıldığı belirtildi. Atama planına göre Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Selim Mert, SKYÜ- SİDAK Komutanı Tuğgeneral Ali Akyürek, Hava Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Recep Yüksel ve Harp Akademileri Kurmay Başkanı Tümgeneral Nevzat Taşdeler bir üst göreve yükseltilecekti. Cuntaya, Harp Akademileri’nden sadece Deniz Harp Akademisi Komutanı Tayyar Ertem’in destek vermediği ortaya çıktı.

YAKALANAN 125 GENERAL VE AMİRAL YAKALANAN 125 GENERAL VE AMİRAL

Cuntacı 4 isim arasında en dikkat çekeni ise Harp Akademileri Kurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Nevzat Taşdeler oldu. Tümgeneral Taşdeler, FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan Org. Nusret Taşdeler’in kardeşiydi.

O TUTUKLUYKEN TERFİ

Org. Nusret Taşdeler, 1970 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olurken, kardeşiHasan Nevzat Taşdeler ise 1986’da Harp Okulu’nu bitirdi. Samsunlu olan Taşdeler kardeşlerden Nusret Topçu, Hasan Nevzat ise füze okulundan mezun oldu. Ağabey Taşdeler, 2009 yılında orgeneralliğe terfi etti ve sırasıyla Harp Akademileri Komutanlığı, Ege Ordu Komutanlığı ve son olarak YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı görevine atandı. İnternet Andıcı soruşturmasında tutuklandı ve dosya Ergenekon davasıyla birleştirildi. 2013’te İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapse çarptırıldı. Nevzat Taşdeler ise ağabeyi tutukluyken YAŞ kararıyla tuğgeneralliğe terfi etti. 2015’te tümgeneral rütbesi alan Taşdeler, Harp Akademileri Kurmay Başkanı oldu.

4125
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS