YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DAVUTOĞLU: DOKUNULMAZLIKLARA İLİŞKİN İMZALAR TAMAMLANDI SON İMZAYI BİZZAT BEN ATTIM (2)

Davutoğlu: Dokunulmazlıklara İlişkin İmzalar Tamamlandı Son İmzayı Bizzat Ben Attım (2)

"KİLİS'TEKİ VATANDAŞLARIMIZ EMİN OLSUN, HER TÜRLÜ ÖNLEM VE TEDBİRİ ALIYORUZ"

"KİLİS'TEKİ VATANDAŞLARIMIZ EMİN OLSUN, HER TÜRLÜ ÖNLEM VE TEDBİRİ ALIYORUZ"

Kilis'e dün ve bugün Suriye'den atılan roket mermisinin isabet etmesine ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu, "En fazla Suriyeli muhaciri misafir eden Ensar şehir Kilis'e, DEAŞ'a ait roket mermisi düştü, 21 vatandaşımız yaralandı. Yetkililerle konuştum. TSK anında karşılık verdi. Angajman kuralları çerçevesinde DEAŞ terör örgütüne ait mevzileri vurdu. Ensar Kilis halkında geçmiş olsun diyorum. Ankara'dan Kilis'e selamlarımızı iletiyorum. Kilis'teki vatandaşlarımız emin olsun, her türlü önlem ve tedbiri alıyoruz. Kilis halkını bu provokatif amaçlarla tahrik etmeye çalışanların da milli birlik ve beraberlik içinde davranmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. İnşallah bu zor günler yakında bitecek" diye konuştu.

"BUNLAR VAHŞİ BİR KATİL, HAK ETTİKLERİ NE İSE ONLARA YAŞATACAĞIZ"

Eş zamanlı olarak Türkiye'nin PKK'nın "kalleşçe" saldırılarına hedef olduğunu söyleyen Davutoğlu, Diyarbakır Hani'de dün düzenlenen saldırıda 2 askerin şehit olduğunu hatırlattı. Eylemler için "korkakça, alçakça, kalleşçe" ifadelerini kullanan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Herkes şunu gördü, bunlar vahşi bir katil, hak ettikleri ne ise onlara yaşatacağız. Bu katillerin, teröristlerin hepsi ama hepsi şehirlerimizden ve dağlarımızdan mutlak anlamda temizlenecek" ifadelerini kullandı.

"PARALEL YAPILAR TASFİYE EDİLENE, KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

Davutoğlu, "Geçtiğimiz hafta ayrı polis teşkilatımızın 171. Yıldönümünü de kutladık. Polis teşkilatımızın milletimizi seven dinamik çağı okuyan özellikle paralel yapılanma gibi faklı yapılanmalara taviz vermeyen tutumlarını bir kez daha yakinen görmekten mutlu oldum. Tekrar ifade ediyorum, devlet bürokrasisi, sadece ve sadece meşruiyetini milletten alan siyasi iktidarın emrindedir. Dışarıdan hiçbir gücün bürokrasi üzerinde vesayet kurmasına paralel bir takım hiyerarşiler oluşturmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu paralel yapılar tasfiye edilene kadar bürokrasi sadece milletin hizmetindeki siyasi iktidardan emir alıncaya kadar da bu mücadelemiz devam edecek" diye konuştu.

"BU STATLARDA EN KÜÇÜK ÜSLUPSUZ, NEZAKETSİZ BİR TEZAHÜRATIN OLMAMASINI DİLİYORUM"

Geçtiğimiz hafta sonu açılan Vodafone Arena'nın hayırlı olmasını dileyen Davutoğlu, Türkiye genelinde yapımı devam eden statlardan bahsederek, "Bu statlarda hep başarılı maçlara imza atılmasını, ay yıldız ile çıkılan maçlarda başımızın öne eğik olmamasını, bu statlarda en küçük hafif bir şekilde bile olsa üslupsuz, nezaketsiz bir tezahüratın olmamasını diliyorum" dedi.

"BÜYÜK BİR HEZİMETİ DE HAK ETTİLER"

Terörle mücadele vurgusu yapan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Birileri 7 Haziran'dan sonra Ak Parti'nin siyasi olarak elini zayıflatma çabası içindeyken terör örgütü eş zamanlı olarak saldırılara başladı. Onlar sandı ki biz geri adım atacağız bu tehditlerine pabuç bırakacağız. Ama öyle olmadı. Büyük bir yanılgıya düştüler. Büyük bir hezimeti de hak ettiler. Kandil'e selam gönderen, hendek kazanların ellerini öpenler, blog siyaseti yapalım diyenler he beraber hayal kırıklığına uğradılar.

KAZDIKLARI HENDEKLERE KENDİLERİ DÜŞTÜLER. İNŞALLAH ÇUKURLARDAN ÇIKAMAYACAKLAR

Kazdıkları hendeklere kendileri düştüler. İnşallah oradan da o çukurlardan da çıkamayacaklar. Bölgede kendilerine dönük öfkenin üzerini örtmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Gerçek yüzleri millet düşmanlıkları gün be gün ortaya çıkıyor.

TÜRKİYE'DE KANTONCULUK, ÖZYÖNETİMCİLİK OYNAMAYA KALKANLAR YENİLGİYE UĞRAYACAK

Türkiye'de kantonculuk, özyönetimcilik oynamaya kalkanlar içine düştükleri kanlı süreçte milletimizin feraseti sayesinde mutlaka yenilgiye uğrayacaklar. Halkımız doğal bir şekilde onları saf dışı bırakacak. Gördük ki halkımız, vatandaşımız artık bu şidee4t şebekesini artık sokaklarda görmek istemiyor.

CAMİLERDEN, UZAKLAŞTIRARAK, DAĞA, CANLI BOMBA OLMAYA ÖZENDİRİYORLAR

Camilerden, Kuran Kurslarından uzaklaştırarak dağa, şiddete, silaha, canlı bomba olamaya özendiriyorlar. Bunların ikiyüzlülükleri artık net olarak görülüyor. Geçmişte terör ile mücadelede yapılan yanlışlar artık tarihe karışmıştır."

"ŞANLIURFA'DAN YAKINDA KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NE THY SEFERLERİ BAŞLAYACAK"

Davutoğlu, "Diyarbakır'dan olduğu gibi Şanlıurfa'dan da yakında Ercan'a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne THY seferleri başlayacak. Erbil'e yapılacak seferler için de çalışmalar başlatıldı" dedi.

GELENEKSEL İRFAN MERKEZLERİ VE CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ TANINMASI

Davutoğlu, "Geleneksel irfan merkezleri ve Cemevleri'ne hukuki statü tanınmasını sağlayacak ve bu kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak bir kanunu sivil toplumla da görüşerek kısa zamanda tamamlamayı düşünüyoruz. Antidemokratik hükümleri kaldırıyoruz. Artık darbe hukuku ayaklarımızın altındadır" dedi.

Davutoğlu, "İnşallah 3 ay içinde Türkiye Uzay Ajansı'nı kuruyoruz" dedi.

DHA
51
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS