YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DEMOKRATİK KONGO'DA SARI HUMMA SALGINI: 21 ÖLÜ

Demokratik Kongo'da Sarı Humma Salgını: 21 Ölü

JOHANNESBURG (AA) - Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde sarı humma teşhisi konulan 21 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.DSÖ...

JOHANNESBURG (AA) - Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde sarı humma teşhisi konulan 21 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

DSÖ tarafından yayımlanan raporda, Demokratik Kongo'da bu yılın ilk çeyreğinde 151 kişiye sarı humma teşhisi konulduğu ve bunlardan 21'inin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Raporda, vakalardan bazılarının, çok sayıda kişiye sarı humma teşhisi konulan komşu ülke Angola sınırındaki bir kentte görüldüğü ve hastalığın Angola'dan Kongo'ya taşındığı ifade edildi.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının hastalıkla mücadele için bir komite kurduğu kaydedildi.

DSÖ tarafından geçen ay yayımlanan raporda, Aralık 2015'ten itibaren Angola’da 450’den fazla kişiye sarı humma teşhisi konulduğu ve bunlardan 178'inin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Sarı humma hastalığına neden olan virüs genellikle sivrisinekler tarafından insanlara bulaştırılıyor. Kontrol altına alınamaması durumunda salgınlara neden olan sarı humma hastalığı ağrı, bulantı ve kusma belirtileri ile başlayıp vücutta kanamalarla seyrediyor.


AA
94
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS