YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DENİZLİ BARO BAŞKANI: KOCABAŞ CEZAEVİ'NİN YAŞAM KOŞULLARI UYGUN DEĞİL

Denizli Baro Başkanı: Kocabaş Cezaevi'nin Yaşam Koşulları Uygun Değil

DENİZLİ Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Kocabaş D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki doluluğun üç kat fazla olduğunu belirterek, "Maalesef cezaevi yaşam...

DENİZLİ Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Kocabaş D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki doluluğun üç kat fazla olduğunu belirterek, "Maalesef cezaevi yaşam koşullarına uygun değil. Bu nedenle tutuklu ve hükümlüler, Adalet Bakanlığı ve Cezaevi yönetimine eylemle seslerini duyurmaya çalıştı" dedi.

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Denizli D Tipi Cezaevi'nde çıkan isyanla ilgili konuştu. Cezaevinde doluluğun üç kat fazla olduğunu, 690 kişilik cezaevinde 1500'ün üzerinde tutuklu ve hükümlünün kaldığını söyleyen Baro Başkanı İlhan, "Cezaevi, maalesef yaşam koşullarına uygun değil. İnsanları üç kişilik koğuşlarda tıka basa doldurmak yanlış. Bu küçük koğuşlarda 9 kişi kalıyor. Yatak sermek için bile cezaevinde yer yok. Özellikle son dönemlerde ekonomik nedenlerden dolayı işlenen suç oranlarındaki artış ve çevre illerden de Denizli'ye tutukluların gelmesi, Kocabaş D Tipi Cezaevi'ndeki doluluğu her geçen gün arttırıyor" diye konuştu. Kentte yeni cezaevi yapılmasından ziyade önemli olan bu tür kurumlara ihtiyaç duyulmasına neden olan eylemlerin gerçekleştirilmesinin önüne geçmek olduğunu söyleyen İlhan, "Toplumda en çok uzlaşı kültürüne ihtiyaç var. Uzlaşı kültürünün bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Ekonomik temelli suçlardan kaynaklı hükümlü sayısında çok fazla artış olduğunu gözlemliyoruz" dedi.

FOTOGRAFLI

DHA
86
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS