YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DENİZLİLİ SANAYİCİ ROKETSAN'LA BULUŞTU

Denizlili Sanayici Roketsan'la Buluştu

DENİZLİ'de düzenlenen etkinlikte, önceden belirlenen firmalar Roketsan A.Ş. hakkında bilgi sahibi olma ve mühendisleri ile birebir görüşme fırsatı buldu.

DENİZLİ'de düzenlenen etkinlikte, önceden belirlenen firmalar Roketsan A.Ş. hakkında bilgi sahibi olma ve mühendisleri ile birebir görüşme fırsatı buldu.

Roketsan A.Ş. mühendisleri ile Denizli Sanayi Odası mühendisleri tarafından yapılan ortak çalışma sonucunda belirlenen firmalar, Roketsan A.Ş. hakkında bilgi sahibi olma ve mühendisleri ile birebir görüşme fırsatı buldu. Açılış konuşmalarını Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Roketsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ergüder Toptaş'ın yaptığı toplantıya çoğunluğu makine imalat sektöründen birçok firma katıldı. Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Roketsan'ın Denizlili sanayicilerle tanışmalarını ve işbirliği imkanlarını arttırmayı hedeflediklerini belirterek, "Savunma sanayine tedarikçi olmak çok zor. Roketsan'a tedarikçi olabilmek için firmalarımızın çok titiz çalışması gerekiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin modernizasyon projelerine yerli üretimle katkıda bulunmak bizleri gururlandıracaktır. Denizli'ye gelip firmalarımıza işbirliği için bir şans verdiğiniz için sizlere teşekkür ederiz" dedi.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ergüder Toptaş ise, Denizli'de görev yaptığı yıllardan kenti ve Denizli insanını çok iyi tanıdığını ifade ederek, "Denizli insanının yardımseverliğini ve çalışkanlığını biliyorum; bu nedenle Roketsan olarak burada aradığımız tedarikçileri bulacağımıza inanıyorum. Denizli'deki küçük ve orta ölçekli uzmanlaşmış işletmelerle, işbirliği yapmak istiyoruz" dedi.

Roketsan Tedarik Direktörü Ali Şarlak, Roketsan firmasıyla ilgili tanıtım, altyüklenici seçim ve değerlendirme sunumlarını yaptı. Sunumlarında iş modelleri hakkında da katılımcılara bilgi veren Şarlak, ürettikleri ürünlerin bir kısmını Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımına sunarken bir kısmını da ihraç ettiklerini belirtti. Ürettikleri ürün ve hizmetlerin, Dünya'da ilk 10'a girdiğinin altını çizdi. Şarlak'ın sunumlarının ardından Roketsan yetkilileri ile katılımcılar ikili görüşmelerde bir araya geldi. Roketsan mühendisleri tarafından sergilenen malzemeleri de yakından inceleme imkanı bulan katılımcılar, malzemeler hakkında da mühendislerden bilgi aldı.

FOTOĞRAFLI

DHA
70
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS